Kripto HaberleriHaberlerAB'de Bir İlk! İspanya'dan Kripto Para Reklamı Yapan Ünlülere Kısıtlama Geldi!

AB’de Bir İlk! İspanya’dan Kripto Para Reklamı Yapan Ünlülere Kısıtlama Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto endüstrisinin artan benimseme oranı karşısında ülkelerin de kripto paralara yönelik denetimleri artmaya devam ediyor.

Son olarak Singapur’da MAS tarafından yayınlanan kripto reklam yasaklarından sonra bir kısıtlama da İspanya’dan geldi.

Financal Times’ın haberine göre, İspanyol düzenleyiciler ünlü isimlerin ya da sponsorlarının yaptıkları reklamlara yeni kısıtlamalar getirerek kripto para birimlerinin tanıtılma ve pazarlanma şeklini kontrol etmeye çalışıyor.

Yeni düzenlemeler ile birlikte İspanya’nın piyasa düzenleyicisi Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV) artık kripto para reklamları üzerinde de düzenleme yetkisine sahip olacak.

Bu bağlamda ünlü isimlerin ya da sponsorlarının kripto para reklamlarından en az 10 gün önce CNMV’ye haber vererek reklamlarının içeriği hakkında bilgilendirme yapmak zorunda kalacak.

Ayrıca ünlü isimler tarafından yapılacak kripto reklamlarında sorumluluk reddi beyanı yer alacak ve vatandaşlar kripto paraların riskleri konusunda uyarılacak.

Kripto reklamı yapan ünlü isimler ya da sponsorlar şubat ayında yürürlüğe girecek olan yeni kurallara uymadıkları taktirde 300.000 €’a kadar para cezası ile cezalandırılabilecekler.

Geçtiğimiz Kasım ayına gidecek olursak ünlü futbolcu Andrés Iniesta twitter hesabından kripto para borsası Binance’i etiketleyerek “Binance ile kriptoya nasıl başlayacağımı öğreniyorum” yazmıştı.

Yıldız futbolcunun Binance tanıtımını yapmış olduğu paylaşımı CNMV’den uyarı almıştı. CNMV paylaşımın altına “kripto para birimlerinin düzenlemeye tabi olmadığını ve bazı risklere sahip olduğunu” yazmıştı.

İlgili Haber
Futbolcunun Kripto Para Reklamına Düzenleyicilerden Uyarı Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları