Haberler

İspanya’da 1 Milyon Euro Çalan Kişiler Yakalandı!

İspanya'da polisler yeni bir baskın düzenledi.

İspanya’da açıklanan bir olayda 600 bin Euro değerinde banka kartı sahtekarlığına imzasını atan siber saldırganların bugüne kadar 1 milyon Euro kadar bir paranın tamamını Bitcoin olarak akladıkları polis güçlerinde ortaya çıkarıldı. Polis, kripto paraların kullanılarak 1 milyon Euro aklandığını ancak bu çalışmaların sonucunda siber saldırganların yakalandığını açıkladı.

Bitcoin ile para aklama ve kara para aklama olaylarının giderek arttığı olayların olması İspanya’da ciddi sorun ve problem oluşturuyor. Bitcoin sahiplerinin kısa süre içerisinde bu ve buna benzeyen bazı olaylar sebebiyle İspanya’da korkup satış yapabilecek oldukları ifade ediliyor.

Bu tür vakalar İspanya’da ilk kez değil, birçok kez yaşandı ve yaşanmaya da devam edecek. İspanya’da polis güçlerinin bu tür olaylara karşı gerekli çalışmaları yaptıkları ve engellemek için tüm çalışmaları en kısa süre içerisinde daha fazla artıracak oldukları beklentisi var. 1 milyon dolar değerinde paranın Bitcoin ile aklaması ülkede bazı insanların korkusuna sebep oluyor olsa da bundan daha büyük kara para ve para aklama vakaları olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu