coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinİspanyol Bankası Bitcoin ve Ethereum Ticaretini Başlatıyor!

İspanyol Bankası Bitcoin ve Ethereum Ticaretini Başlatıyor!

İspanya'nın dev ismi Banco Santander'in bir parçası olan Santander Private Banking International, İsviçre'deki bazı müşterileri için kripto para ticareti ve yatırımı hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara olan ilgi günden güne artmaya devam ederken bankalar da bu ilgiye kayıtsız kalmıyor.

Coindesk‘in haberine göre, İspanya’nın dev ismi Banco Santander’in bir parçası olan Santander Private Banking International, İsviçre’deki bazı müşterileri için kripto para ticareti ve yatırımı hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Banka tarafından yapılan duyuruda ilk aşamada müşterilerin alım satım yapabileceği kripto para birimleri olarak Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) seçildiği belirtildi.

Banka ayrıca önümüzdeki birkaç ay içinde Santander’in kriterlerini karşılayan ek kripto para birimlerinin de sunacağı ifade edildi.

Santander’in kripto ve dijital varlıklar başkanı John Whelan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dijital varlıklarla ilgili İsviçre düzenlemesi, müşterilerimize netlik ve kapsamlı bir düzenleme ortamı sağladığı için dünyadaki ilk ve en gelişmiş düzenlemelerden biridir.

Alternatif bir varlık sınıfı olarak kripto paranın tutulması genişlemeye devam ettikçe, müşterilerimizin varlıklarından sorumlu olmak için mevcut finansal kurumlarına güvenmeyi tercih etmelerini bekliyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail