Kripto HaberleriBorsaİspanyol Kripto Para Borsası Ani Bir Şekilde Faaliyetlerine Son Verme Kararı Aldı!...

İspanyol Kripto Para Borsası Ani Bir Şekilde Faaliyetlerine Son Verme Kararı Aldı! Sebebi Ne?

Takip et

İspanyol Bitcoin ve kripto para platformu 2gether kapatılıyor. İspanya devletine ait kamu medya şirketi RTVE’nin bir haberine göre ani kapanış yaklaşık 100.000 kullanıcıyı etkileyecek.

Haberde, 2gether kullanıcılarının şirkete karşı yasal işlem başlatmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir platform kuran ve kar amacı gütmeyen İspanyol Finansal Kullanıcılar Birliği’nden (İspanyolca kısaltmasıyla Asufin) alınan bilgilere yer veriliyor.

Kapanışla ilgili bilgi, 2gether kullanıcılarına gönderilen ve Twitter kullanıcılarının 6 Temmuz’da dolaştırmaya başladığı “2gether Hesaplarının Kapatılması” başlıklı bir e-postadan gelmiş gibi görünüyor.

Kripto Para Şirketi, Faaliyetlerini Durdurma Nedeni Olarak Kaynak Yetersizliğini Gösterdi

Doğrulanmayan ekran görüntülerine göre, şirket kullanıcılara kaynak yetersizliği nedeniyle hesapları kapatmak zorunda olduğunu bildirdi:

“Kripto topluluğuna beş yıl hizmet verdikten sonra, bireysel hesapların hizmetini kapatmak zorunda kalıyoruz. Kaynak eksikliği ve kripto para kışı, diğer sağlayıcıların sunduğu kalite ve garantilerle hizmet vermemizi engelliyor.”

Ekran görüntülerinde ayrıca borsanın hesap sahiplerinin her birinden 20 Euro değerinde ücret keseceği yer aldı. Bu ücret, müşterilerin cüzdanlarında kalan kripto para bakiyelerinden Euro olarak tahsil edilecek. Buna ek olarak, yeterli bakiyeye sahip olmayan hesapların kapatılacağı öğrenildi.

Twitter’da 7 Temmuz’da ortaya çıkan bir başka ekran görüntüsü ise 2gether’den hesap kapatmalarla ilgili bir “netleştirme açıklaması” gibi görünen bir açıklamayı gösteriyor. Doğrulanmamış ekran görüntüsüne göre şirket, uygulamasının BTC ve ETH’de euro banka transferleri ve para çekme işlemlerinin 20 Temmuz’a kadar tamamen çalışır durumda olacağını söylüyor.

İlgili Haber
İspanya'nın En Büyük Havayolu Şirketi Kripto Para Ödemesi Kabul Edecek! Hangi Altcoinler Desteklenecek?

Kalan bakiyelerin Euro’ya çevrileceği ve son kullanma tarihlerine kadar 2gether’in kartlarında kullanılabileceği belirtiliyor.

Ancak Asufin, şirketin ​web sitesinde 2gether web sitesinin ve uygulamasının engellendiğini ve kullanıcıların herhangi bir işlev gerçekleştirmesine izin vermediğini söylüyor.

Asufin, “Şu anda bu platforma yatırılan paranın kullanılması mümkün değil” şeklinde bir açıklama yaptı. Şirketin Twitter hesabı da kullanım dışı gözüküyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları