HaberlerKripto Para

İspanya’nın En Büyük Havayolu Şirketi Kripto Para Ödemesi Kabul Edecek! Hangi Altcoinler Desteklenecek?

İspanya'nın en büyük havayolu şirketi olan Vueling, müşterilerine kripto paralar ile ödeme yapma imkanı sunacak.

Barselona merkezli bir havayolu şirketi olan Vueling ve BitPay, müşterilerinin kripto para kullanarak ödeme yapmasını mümkün kılacak bir anlaşmaya vardı.

Vueling, Kripto Varlıklar ile Ödeme Kabul Eden İlk Avrupalı Low-Cost Havayolu Şirketi Olacak

16 Haziran’da yayınlanan bir rapora göre, İspanyol havayolu şirketinin bu hizmeti sunabilmesi adına, havacılık sektörü için dünya çapında bir ödeme ağı olan UATP tabanlı olan ve hızlı bir entegrasyon süreci sağlayan teknoloji kullanılacak.

Bu ortaklık sayesinde Vueling, Avrupa’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk düşük maliyetli havayolu olacak.

Şirketin web sitesi üzerinden erişilebilecek olan bu hizmetten 2023 yılından itibaren herkes faydalanabilecek.

İlgili Haber
İspanya, Kriptodan Kaçan Gayrimenkul Yatırımcılarının Gözdesi Haline Geldi!

Vueling Müşterileri 13 Farklı Kripto Para Arasından Seçim Yapabilecek

Kripto para müşterileri, uçuşları için 100’den fazla cüzdandan ödeme yapabilecek ve ödeme yapmak için Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Ethereum, Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) gibi 13 farklı kripto para birimi arasından seçim yapabilecek. Bununla birlikte bilet fiyatları Euro cinsinden gösterilecek.

Vueling Dağıtım Stratejisi ve Ortaklıklar Müdürü Jesús Monzó konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu anlaşmayla Vueling, dijital bir havayolu şirketi olarak konumunu bir kez daha teyit ediyor. BitPay sayesinde müşterilerimize en yüksek güvenlik ve güvenilirlikle kripto para işlemleri imkanı sunacak en iyi ortağı bulduğumuz için çok memnunuz”.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu