Kripto HaberleriBitcoinİspanya, Kriptodan Kaçan Gayrimenkul Yatırımcılarının Gözdesi Haline Geldi!

İspanya, Kriptodan Kaçan Gayrimenkul Yatırımcılarının Gözdesi Haline Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Her ne kadar Rusya Ukrayna arasındaki sıcak çatışmalar makroekonomik istikrarsızlığa ve yükselen enflasyon oranlarına olumsuz katkılar sağlasa da İspanyol emlak piyasasından elde edilen veriler, İspanya‘nın yatırımcılar için güvenli bir liman olduğunu gösteriyor. Nitekim emlak piyasasına olan ilgi kasım ayından bu yana %400 artış kaydetmiş durumda.

Giderek daha da cazip bir yatırım fırsatı haline gelen gayrimenkul alanı her geçen gün yatırımcılarını artırmayı sürdürüyor. Öyle ki birçok yatırımcı bu alana yönelmek adına hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi potansiyel olarak daha riskli olan yatırımlardan fon taşıma yoluna gidiyorlar.

Emlak devi Inviertis’in CEO’su ve kurucusu Rebeca Pérez konuyla ilgili şunları söyledi:

Yatırımcılar borsada sahip oldukları her şeyi geri çekiyorlar ve varlıklarını korumak için gayrimenkule yatırım yapıyorlar. Bu durum Rusya’nın Ukrayna’yı askeri işgalinden bu yana daha arttı.

Öte yandan Inviertis’in danışmanı ve ipotek yönetimi ve resmileştirme kolu Tecnotramit’in icra direktörü Vicenç Hernández Reche, kripto para birimlerinin emlak endüstrisinde kullanımının hala çok erken bir aşamada olduğunu kabul etti.

Reche ayrıca

… Finansal kurumlar, noterler ve mülk kayıt şirketleri tarafından kripto kullanımı ve adaptasyonu arttıkça bunların daha yaygın kullanımını görebileceğiz.

dedi.

İcra Direktörü Reche tüm avantajlarının yanı sıra Bitcoin’in kullanımı ile ilgili idari sorunlar olduğunu belirtti.

Her şeyden önce Bitcoin fiyatının nasıl belirleneceği, işlemin nasıl yapılacağı, notere nasıl uygun şekilde bilgi verileceği gibi idari sorunlar olduğunu ifade etti. Ancak öte yandan ABD’de yaşanan son gelişmeler bu konudaki prosedürlerin aşılabileceğini ortaya koyması bakımından önem arz ediyor. Hatırlanacak olursa Justin Bieber’ın menajeri iki ay önce Bitcoin’de 18,5 milyon dolara bir konak sattı.

New York merkezli emlak komisyonculuğu şirketi Algocap Real Estate ise geçen yıl gayrimenkul işlemleri için Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları