blank
Blockchain

İsrail’de Blockchain Şirketlerinin Bir Kısmı Kapanma Tehdidi İle Karşı Karşıya

Dünyanın en çok yeni blockchain şirket startuplarının kurulduğu İsrail'de corona pandemisi çok ciddi ekonomiyi etkiliyor.

Ortadoğu bölgesinin en güçlü ülkelerinden olan İsrail’de blockchain şirket sayısı günden güne artıyordu. Ancak pandemi sürecine girilmesinden hemen sonra başta Çin olmak üzere çok sayıda ülkeden İsrail’e yatırım getiren kişi sayısı azaldı ve bu dönemde bazı şirketlerin iş yapamaz hale geldikleri belirtildi. Az sayıda nüfusu bulunan İsrail’in bugün nüfusundan daha çok tüm dünyada destekçisi ve tüm dünyadan yatırım çeken bir ülke yapısı var.

Netanyahu yönetimi özellikle yeni yatırımcıları çekmek için adım atarken, geçtiğimiz dönemde yeni açılan blockchain şirketlerinin iflas riski olmasa bile iş yapamamazlıktan dolayı bir süreliğine kapılarına kilit vurmaları veya şirketin bu dönemde kapatılması gibi kararların alınmasının mümkün olduğu belirtiliyor.

Bugüne kadar kaç blockchain şirketinin pandemi nedeniyle kapandığı ise dünya genelinde bilinmiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu