Haberler

İstanbul’da 11 kişilik çete çökertildi!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi harekete geçti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, kendilerine vatandaşlardan gelen kripto para dolandırıcılığı şikayetleri sonrasında yaptıkları değerlendirmeler sonucunda 11 kişilik kripto para çetesini çökertti. Çetenin bugüne kadar çeşitli kişilerden toplamda 437 bin TL’den bir miktar fazla kripto para çaldığı ve bu çaldıkları paralar ile ”günlerini gün ettikleri” ortaya çıkarıldı.

11 suçlu, çete halinde çalışıyordu. Ortaya çıkarılan detaya göre, çete önce bir GSM bayisine gidiyor ve burada cep telefonlarının çalındığını ifade ederek, önceden hazırladıkları belgeler ile kurbanlarının kimliğini belirledikten ve hakkında bilgi edindikten sonra elde ettikleri bu veriler ile SIM kartı iptal ettiriyor daha sonrasında ise kendilerine yeni SIM kart verilmesini talep ediyorlar. Hali ile yeni aktif edilen SIM kart geçerli duruma düştüğünde ise kripto para borsasından şifre sıfırlayarak kripto para borsasındaki hesapları boşaltıyorlardı.

10 kişi tutuklandı!

11 kişiden 10’u tutuklanırken, SIM kartları iptal edilen kişilerin 437 bin TL kadar dolandırıldıkları, çetenin kamera kayıtları ve sahte belgeler sayeside amatörce bir sistem tasarladıklarından dolayı yakalandıkları belli oldu. Kripto paraların geri ödenip ödenmeyeceği konusu ise hala merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu