BitcoinHaberler

İşte Janet Yellen’ın Bitcoin Açıklamaları!

Yellen'ın beklenen konuşmasından notlar.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ilk kez kapsamlı bir şekilde kripto paralar hakkında konuştu.

Dijital varlıkların nispeten yeni olduklarına dikkat çeken Yellen aslında yıllardır devam eden finansın dijitalleşmesinin bir parçası olduğunu söyledi.

Dijital varlıklar patlayarak büyüdüğünü ve çok kısa süre içerisinde ve geçtiğimiz Kasım ayında 3 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştığını belirten Yellen, ABD başkanı Joe Biden’ın kripto paralarla ile ilgili yürütme emri imzaladığını hatırlattı.

6 Politika Takip Edilecek

Yellen dijital varlıklardaki büyümenin, yanında bazı riskleri de getirdiğini belirtti. Biden’ın emrinin kurumlara bazı görevler yüklediğini ifade eden Yelllen bu görevlerin altı politika da birleştiğini ifade etti.

“Başkan Biden’in yürütme emri kurumları dijital varlıkların sorumlu gelişimini ve sundukları risklerle dengelemek için derinlemesine analiz yapmakla görevlendirdi.

Bu görevler altı politika hedefi tarafından yönlendirilecektir:

birincisi, tüketicileri, yatırımcıları ve işletmeleri korumak

ikincisi, finansal istikrarı sistemik riskten korumak

üçüncüsü, ulusal güvenlik risklerini azaltmak

dördüncüsü, ABD liderliğini ve ekonomik rekabet gücünü teşvik etmek

beşincisi, güvenli ve uygun maliyetli finansal hizmetlere adil erişimi teşvik etmek

ve son olarak, mahremiyet, insan hakları ve iklim değişikliği ile ilgili olanlar gibi önemli tasarım hususlarını dikkate alan sorumlu teknolojik gelişmeleri desteklemek.”

“Kripto Varlıklar Bana 5 Dersi Hatırlatıyor”

“Bugün, ortaya çıkan bu teknolojilerin ortaya çıkardığı fırsatlar ve zorluklar arasında gezinirken geçerli olan beş dersi paylaşmak istiyorum” diyen Yellen, “bu dersler sorumlu inovasyonun doğası, uygun korkulukların yapısı, finansal sistemin temelleri, küresel ekonomideki rolümüz ve işbirliğinin değeri ile ilgilidir.” notunu düştü.

Yellen’ın dikkat çektiği 5 dersin başlığı şu şekilde;

“Sorumlu İnovasyon Vurgusu”

Konuşmasının sonuç bölümünde hükümetin rolünü de tartışan Yellen şu ifadeleri kullandı:

“Bana göre hükümetin rolü tüm Amerikalılar için ulusal güvenlik çıkarlarımızı ve gezegenimizi koruyan ve ekonomik rekabet gücümüze ve büyümemize katkıda bulunan sorumlu inovasyonu sağlamak olmalıdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu