coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiİstihdam Raporunun Ardından JPMorgan Baş Ekonomisti, FED'in Faiz İndirimi Yapacağı Ayı Açıkladı

İstihdam Raporunun Ardından JPMorgan Baş Ekonomisti, FED’in Faiz İndirimi Yapacağı Ayı Açıkladı

Bugün açıklanan ABD istihdam raporunun ardından JPMorgan'dan önemli bir analist, FED'in faiz kararı tahminini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED’in faiz oranlarına ilişkin kararlarının potansiyel gidişatına ilişkin tartışmaların ortasında, JP Morgan’ın baş ABD ekonomisti Michael Feroli, CNBC’nin ‘Squawk on the Street’ programında son istihdam raporunun ardından görünümü değerlendirdi.

Michael Feroli: “Faiz İndirimi Haziran’da”

Konuşma, son istihdam raporunun ilk çeyrekte faiz indirimi beklentilerini değiştirip değiştirmeyeceği etrafında döndü. Feroli, verilerin acil bir faiz indirimi beklentilerini hafifletebileceğini belirterek, ilk çeyrekte bir faiz indirimini haklı çıkarmak için keskin bir gerileme veya önemli bir ekonomik çalkantının gerekli olacağı görüşünü dile getirdi.

Dördüncü çeyrekteki istihdam ve ücret artışını değerlendiren Feroli, bir yavaşlama olduğunu kabul etmekle birlikte büyümenin hala nispeten güçlü olduğunu vurguladı. Önümüzdeki aylarda istihdam artışının daha da yavaşlayabileceğine işaret eden çeşitli göstergelere dikkat çeken Feroli, gerçek bir negatif rakamın Ocak ya da Şubat ayında ortaya çıkmayabileceğini söyledi.

İlgili Haber  Solana'da (SOL) İşlem Hacimleri Son Bir Ayda 7 Katına Çıktı: "Üç Memecoin Çifti Sorumlu"

JP Morgan ve Goldman Sachs ekonomistleri arasında faiz indiriminin zamanlaması konusundaki görüş ayrılıkları ile ilgili olarak Feroli, FED’in faiz indirimine gitmeden önce işgücü maliyetlerindeki ılımlı seyrin devam etmesinin önemini vurgulayarak, merkez bankasının politikada ani geri dönüşlerden kaçınması gerektiğini belirtti.

Feroli, Haziran ayında olası bir faiz indirimi tahmininde bulundu ve son ekonomik verilerin ardından bu tahminine güvendiğini ifade etti. Bununla birlikte, tedarik zincirlerini bozabilecek ve mal fiyatlarındaki son yumuşamayı tersine çevirebilecek uluslararası gerilimlerden kaynaklanan potansiyel riskleri gerekçe göstererek enflasyon kontrolü konusunda erken kutlamalara karşı uyarıda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail