Haberler

İsviçre Kripto Para Şirketlerinin Tercihi Arasında İlk Sıralarda

Xapo taşınıyor.

Hong Kong merkezli Xapo isimli kripto para şirketi yeni aldığı kararını yerel kamuoyuna açıkladı. Xapo şirket yöneticilerinden yapılan resmi açıklamada, kripto para şirketleri için artık Hong Kong’da avantaj olmadığı ve kripto para şirketlerinin tek tek farklı ülkelere taşınma kararının olabilecek olduğunu, Xapo olarak artık Hong Kong merkezli olarak değil İsviçre merkezli olarak hizmet vermeye devam edeceklerini açıkladı. Hong Kong’da bulunan müşterilerin bu taşınmadan etkilenmeyecek olduğunu açıklayan Xapo yöneticisi, ”kripto para şirketleri ve kripto para borsaları için zor ve ağır şartlar altında Hong Kong’ta durmanın bir avantajı artık yok, eskiden vardı ama artık yok” dedi.

İsviçre’ye taşınmaya karar verdi

Xapo, İsviçre’de bulunan ve kullanım durumunda olan ofislerini büyüterek tüm faaliyetlerini güvenilir ülke İsviçre’den yürütmeye devam edeceklerini resmi olarak kamuoyuna açıkladı. Kamuoyuna yapılan açıklamada Xapo taşınma tarihinin ne zaman olacağı hakkında net tarih verilmezken, en kısa sürede taşınma işleminin gerçekleşmesi bekleniyor.

  • Hong Kong ağır kripto para yasaları ve ağır lisans isteklerinden dolayı çok fazla tercih edilmemeye başlayacak özerk bir bölge olabilir.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu