Haberler

İsviçre Kripto Paraları ve Fintech Şirketleri Düzenleyecek

FINMA, kripto paralar konusunda önlemler alacak.

İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurulu (FINMA) 1 Ocak 2019 tarihinde yapılacak olan yasal düzenlemeler ile kripto paralar ve fintech şirketler hakkında yasal olarak bir takım kararlar alacak. Yasal kararlar sayesinde ülke vatandaşlarının haklarının korunması hedeflenecek ve vatandaşların kripto para, fintech şirketler ve daha birçok farklı konuda yasal olarak haklarının genişlemesi hedeflenecek. Yasal uyarıların sürekli olarak yapılmaya başladığı ülkede, kripto paraların henüz düzenlenmemiş olması dolayısı ile 1 Ocak 2019 tarihinden sonraki yasal kararların etkisine bağlı olarak fintech şirket kararlarının ötesinde kripto paralar konusunda da yasal olarak kararlar alınmış olacak.

Kripto Paraları Düzenleyecek

İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurulu (FINMA) tarafından yapılacak düzenlemelerin neler olacağı ve nasıl düzenmeler olacak olduğu 3 hafta kadar kısa süre sonra belli olacak. Ülke ekonomik olarak kendi haklarını korumak ve tamamen tarafsız olmak için bir takım çabalar harcarken, yasalar kapsamında henüz bir takım eksikler bulunduğunu ve bu eksikleri kapatmak zorunda olduklarını belirtiyorlar. İsviçre, dünyanın en fazla ekonomik olarak değer gören ülkelerinden birisi olarak tanınıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitcoin.News
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu