Kripto HaberleriBitcoinİsviçre'de Kripto Para Çılgınlığı!

İsviçre’de Kripto Para Çılgınlığı!

Kripto para şirketleri ABD'deki banka çöküşünden sonra İsvçre'li bankalara yöneldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’li bankalar Signature Bank, Silvergate ve Silicon Valley Bank‘ın ardı ardına çöküşleri, kripto para platformlarını da yeni bir arayış içine itti.

CNBC‘nin haberine göre, yeni bağlantılar kurmak isteyen kripto para şirketleri kripto dostu İsviçre bankalarına yöneldi.

İşviçreli bankaların yeni bankacılık hizmeti kurma talepleriyle dolduğunu belirten kaynaklar, ABD’deki en büyüklerden olan üç bankanın çöküşüyle kripto para firmalarının sağlam düzenlemelere sahip bir kripto merkezi olmaya çalışan İsviçre’ye yöneldiğini belirtti.

Özel bir İsviçre bankasının danışmanı isminin gizli kalmasını tercih ederek bankasının kripto para şirketlerinin talepleriyle dolup taştığını söyledi.

Bu danışman, Silvergate ve Signature Bank’ın tasfiyesinin ardından, bankasının tek bir günde her zamankinden daha fazla talep aldığını söyledi.

Danışman konuyla ilgili “Bu sadece çılgınca,” yorumunda bulundu.

Credit Suisse’nin yaşadığı sıkıntı hakkında da yorumda bulunan danışman şunları söyledi:

“Bankacılık hizmetlerine ihtiyaç duyan kripto para firmaları açısından bankacılık sorunun hala var olmaya devem ettiğini düşünüyoruz.

Credit Suisse olayına bakacak olursak insanlar Credit Suisse olayını bireysel bir bankayla talihsiz tek bir risk olarak görüyor.”

Dijital varlık şirketlerine hizmet vermeye odaklanan İsviçre’nin en büyük bankalarından biri olan Sygnum’un pazarlama müdürü Dominic Castley de bu konuda yorumda bulundu.

ABD’deki banka çöküşlerinden sonra çeşitli ülkelerden işe alım taleplerinde önemli bir artış gördüklerini belirten Castley, ABD’li müşterilerden İsviçre bankalarına çok daha fazla giriş olduğunu da ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları