Kripto HaberleriHaberlerİsviçreli Bankacılık Devi Pictet'ten Kripto Para Açıklaması: "Kriptoyu Görmezden Gelemeyiz, Ancak..."

İsviçreli Bankacılık Devi Pictet’ten Kripto Para Açıklaması: “Kriptoyu Görmezden Gelemeyiz, Ancak…”

Takip et

İsviçreli varlık yöneticisi Pictet Group, sektördeki son karışıklıkların ardından kripto para yatırımlarına ilişkin uyarılarda bulundu.

“Kripto Paraları Görmezden Gelemeyiz Ancak Özel Bankacılıkta Yerleri Yok”

Cenevre merkezli şirketin Asya varlık yönetimi kolunun CEO’su Tee Fong Seng, Perşembe günü Singapur’da düzenlenen Bloomberg Asya Varlık Zirvesi’ndeki bir panelde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kripto para görmezden gelemeyeceğimiz bir varlık sınıfı olacak, ancak bugün özel bankacılar ve özel banka portföyleri için bir yeri olduğunu düşünmüyorum.”

Kripto para endüstrisi bu yıl fiyatların düşmesi, hedge fonu Three Arrows Capital ve diğer şirketlerin başarısızlığı ve hackerların çok sayıda saldırısı nedeniyle bir çöküş yaşadı. Bitcoin’in Kasım ayındaki zirvesi ile Haziran sonu arasında kripto para varlıklarının toplam piyasa değerinden 2 trilyon dolar silindi.

Bankacılık devleri yıllarca kriptodan uzak durdu, JPMorgan Chase & Co. İcra Kurulu Başkanı Jamie Dimon 2017 yılında Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak nitelendirmişti.

İlgili Haber
İsviçreli Devlet Şirketinden Sürpriz Kripto Para Adımı Geldi!

Tee Fong Seng sözlerine şunları ekledi:

“Son iki yıldaki oynaklığa bakarsanız, çok para kazanabilir, çok para kaybedebilirsiniz. Asıl soru, müşterileri ne zaman işin içine katacağımızdır.”

Tee, Pictet’in kripto piyasasını gözlemlediğini de belirtti.

Deneyimli yatırımcı Jim Rogers da piyasaya girme konusunda temkinli davrananlar arasında.

Rogers, aynı varlık zirvesinde düzenlenen bir başka panelde “Eşim her şeyden önce kriptoya yatırım yaptı” dedi ve ekledi:

“Onlara yatırım yapmıyorum çünkü boğalar para kazanılacağını söylüyor. Benim buna cevabım, eğer tüm paramız bilgisayarda olursa, bunun devletlerin parası olacağıdır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları