binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinİzlanda Başbakanı, Bitcoin ve BTC Madenciliği ile İlgili Açıklama Yaptı

İzlanda Başbakanı, Bitcoin ve BTC Madenciliği ile İlgili Açıklama Yaptı

İzlanda başbakanı Katrín Jakobsdóttir, yaptığı açıklamasında ülkedeki Bitcoin ve BTC madenciliği faaliyetlerine değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İzlanda Başbakanı Katrín Jakobsdóttir kısa bir süre önce verdiği bir röportajda, ülkenin gıda güvenliğine mali kazançtan daha fazla öncelik vermeyi planladığını açıkladı.

Bu karar, Avrupa’daki çiftçilerin son zamanlarda gerçekleştirdiği protestolara ve İskandinav ülkesinin ithalata olan bağımlılığını azaltma ihtiyacını öne çıkaran ticaretteki aksaklıklara bir yanıt olarak geldi.

Buzulların ülkenin büyük bir bölümünü kapladığı İzlanda’da çiftçilik yapmanın zorluklarına rağmen Jakobsdóttir, tarımın güvenlik ve emniyet stratejilerindeki önemini vurguladı. “İzlanda’da çiftçi olmak pek de kolay değil. Tarlalar da pek harika sayılmaz. Ancak tarım, bu dünyada güvenlik ve emniyet stratejimizin önemli bir parçası” dedi.

İlgili Haber  Üç Dev Altcoin Balinası Bugün 109 Milyon Dolarlık İşlem Yaptı: Ne Düşünüyorlar?

Gıda güvenliği konusundaki çabalar, adayı bir veri merkezi cenneti haline getiren enerjiye aç Bitcoin madencilerini frenleme girişimiyle birleşiyor. Jakobsdóttir, İzlanda’nın çevreci enerjisinin önemli bir kısmının Bitcoin madenciliği merkezleri tarafından tüketilmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi ve bu merkezlerdeki değerli yenilenebilir elektriğin konut ve diğer sektörlere aktarılmasını önerdi:

“Bitcoin dünya çapında bir sorun ama İzlanda’daki veri merkezleri çevreci enerjimizin önemli bir kısmını kullanıyor. Rüzgar enerjisini artırmaya yönelik yeni bir öneri, karbon nötrlüğüne ulaşmak için çevreci endüstrilere “öncelik verecektir”. Enerjimizin büyük bir kısmını kullanan Bitcoin ve kripto paralar bu misyonun bir parçası değil.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail