Haberler

İzlanda’da neler oluyor?

İzlanda’da üst yönetimin kısa süre içerisinde kripto para madenciliği konusunda ülkede çok ağır cezalar uygulaması gündeme gelebilir. Ülkede yeterli doğal enerji kaynakları olmasına rağmen dünyanın dört bir yanından insanların ucuz enerji ve yenilenebilir enerjinin cenneti olması dolayısı ile ilk sıralarda tercih etmeye başladığı az nüfuslu ülke kendisine enerji yetemeyecek hale gelmeye yakın konuma düştü.

İzlanda Enerji Bakanlığı’nca geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalarda bu konuda en üst düzeyde önlemler alınacak olduğu açıklanmış ve vatandaşların asla enerji sıkıntısı çekmelerine müsaade tanımayacak oldukları, madencilik konusunda ise gerekli olan tüm önlemlerin ekseriyetle alınacak olduğu açıklanmıştı.

Madencilere yasak getirebilir

İnsan haklarının en iyi uygulandığı ülkelerden birisi olması, sürekli gelişen ve kendisine yeten ekonomisi ile tanınan, konumu ve doğası ile ilkler arasında gösterilen İzlanda’nın kripto para madencilerine gelecek birkaç ay içerisinde yasaklar uygulaması bekleniyor. Bölgede en çok madencilik İzlanda’da yapıldığından dolayı potansiyel olarak ülkeye gelen madenci sayısı ve vatandaş olmak isteyen sayısı da gün geçtikçe artıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu