BitcoinHaberler

Jack Dorsey’in Bitcoin Şirketi Block İlk Çeyrek Sonuçlarını Yayınladı: Analistler Yanıldı!

Bitcoin dünyasının önde gelen isimlerinden Jack Dorsey'in şirketi Block yılın ilk çeyreği için sonuçlarını paylaştı.

Sıkı bir Bitcoin (BTC) savunucusu olan Jack Dorsey’in CEO’su olduğu finans ve dijital ödeme devi Block (eski ismiyle Square), ilk çeyrek sonuçlarını yayınladı ve analistleri yanılttı.

Bitcoin Temalı Cash App Uygulamasında 1.73 Milyar Dolarlık İşlem Yapıldı

Analistlerin çeyreklik olarak 4.1 milyar dolar toplam gelir beklediği şirket, yayınladığı raporunda 3.96 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu. Bitcoin hariç bırakıldığında şirketin toplam net geliri 2.23 milyar dolar oldu ve geçtiğimiz yılın aynı periyoduna göre %44 arttı. Hisse başına düzeltilmiş kazanç ise analistlerin 0.20 dolarlık tahminin aksine 0.18 dolar oldu.

Kullanıcıların direkt olarak Bitcoin alıp satmasını sağlayan kişiler arası bir ödeme hizmeti olan Cash App üzerinde yılın ilk çeyreğinde 1.73 milyar dolarlık BTC işlemi yapıldı ve brüt olarak 43 milyon dolar kar elde edildi. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde ise Block 1.96 milyar dolarlık BTC işlemi gerçekleştirmiş ve 46 milyon dolar brüt kar elde etmişti.

Şirket yılın ilk çeyreğinde Bitcoin için herhangi bir değer düşüklüğü zararı bildirmedi ve yaptığı açıklamasında 31 Mart tarihi itibariyle BTC yatırımlarının gerçeğe uygun değerinin 366 milyon dolar olduğunu, defter değerinin ise 149 milyon dolar olduğunu söyledi.

Block ayrıca yılın ilk çeyreğinin sonu itibariyle 10 milyon Cash App hesabının BTC satın alımı gerçekleştirdiğini söyledi. Nasdaq’daki düşüş nedeniyle şirketin hisselerinde de yaklaşık olarak %10 düşüş yaşandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu