BitcoinHaberler

Janet Yellen’ın Stabilcoin Toplantısı Sona Erdi! İşte İlk Açıklamalar!

Beklenen toplantı sonra erdi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın kripto paraları ve stabilcoinleri görüşmek üzere bazı kurum temsilcileri ile bir araya geleceğini aktarmıştık.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda toplantının gerçekleştirildiği ve katılımcıların tartıştığı konular paylaşıldı. Bakanlık tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

“Bugün, Hazine Bakanı Janet Yellen, Para Birimi Denetçiliği Ofisi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun da katıldığı Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubunu (PWG) stabilcoinleri görüşmek üzere topladı. Toplantıda katılımcılar, stabilcoinlerin hızlı büyümesini, stabilcoinlerin bir ödeme aracı olarak potansiyel kullanımlarını ve son kullanıcılar, finansal sistem ve ulusal güvenlik için potansiyel riskleri tartıştılar. Yellen, uygun bir ABD yasasının yürürlükte olduğundan emin olmak için hızlı hareket etme ihtiyacının altını çizdi.

Grup ayrıca Hazine Bakanlığı tarafından hazırlanan bir sunum dinledi. Sunumda stabilcoinlerin potansiyel faydalarını ve risklerinin yanı sıra mevcut ABD yasalarının geliştirilmesini için neler yapılabileceğine ilişkin notlar paylaşıldı. PWG, önümüzdeki aylarda tavsiyelerde bulunmayı bekliyor.

Katılımda şu kişiler vardı:

Janet L. Yellen, Hazine Bakanı

Jerome Powell, Başkan, Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu Başkanı

Gary Gensler, Başkan, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu

Rostin Behnam, Başkan Vekili, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu

Jelena McWilliams, Başkan, Federal Mevduat Sigorta Kurumu

Michael J. Hsu, Para Birimi Vekili Denetçi

Randal Quarles, Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu

J. Nellie Liang, ABD Hazine Bakanlığı İç Finansmandan Sorumlu Müsteşarı

İlgili Haber  Bitcoin'de Gözler Janet Yellen'ın Yapacağı Toplantıya Çevrildi!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu