BitcoinHaberler

Janet Yellen’ın Stabilcoin Toplantısı Sona Erdi! İşte İlk Açıklamalar!

Beklenen toplantı sonra erdi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın kripto paraları ve stabilcoinleri görüşmek üzere bazı kurum temsilcileri ile bir araya geleceğini aktarmıştık.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda toplantının gerçekleştirildiği ve katılımcıların tartıştığı konular paylaşıldı. Bakanlık tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

“Bugün, Hazine Bakanı Janet Yellen, Para Birimi Denetçiliği Ofisi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun da katıldığı Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubunu (PWG) stabilcoinleri görüşmek üzere topladı. Toplantıda katılımcılar, stabilcoinlerin hızlı büyümesini, stabilcoinlerin bir ödeme aracı olarak potansiyel kullanımlarını ve son kullanıcılar, finansal sistem ve ulusal güvenlik için potansiyel riskleri tartıştılar. Yellen, uygun bir ABD yasasının yürürlükte olduğundan emin olmak için hızlı hareket etme ihtiyacının altını çizdi.

Grup ayrıca Hazine Bakanlığı tarafından hazırlanan bir sunum dinledi. Sunumda stabilcoinlerin potansiyel faydalarını ve risklerinin yanı sıra mevcut ABD yasalarının geliştirilmesini için neler yapılabileceğine ilişkin notlar paylaşıldı. PWG, önümüzdeki aylarda tavsiyelerde bulunmayı bekliyor.

Katılımda şu kişiler vardı:

Janet L. Yellen, Hazine Bakanı

Jerome Powell, Başkan, Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu Başkanı

Gary Gensler, Başkan, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu

Rostin Behnam, Başkan Vekili, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu

Jelena McWilliams, Başkan, Federal Mevduat Sigorta Kurumu

Michael J. Hsu, Para Birimi Vekili Denetçi

Randal Quarles, Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu

J. Nellie Liang, ABD Hazine Bakanlığı İç Finansmandan Sorumlu Müsteşarı

İlgili Haber
Bitcoin'de Gözler Janet Yellen'ın Yapacağı Toplantıya Çevrildi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
İlayda

Cok sacma ne belli olacakmıs ya biz bagimsiz para istiyoruz adeta baskı yapiyorsunuz herseyi bilmek mi zorundasiniz istemiyoruz herseyimizi bilmeyin baskilamayin yeter artik yok fed yok faiz yok siki politika nerede ozgurluk ? 2010 yılından önce yok muydu kara para aklama ??

Irem

Ne yasasi bu ne düzenleme ayqgiyla paranizi alacaz diounuz yemezler yok fed yok faiz artık bagimsiz vergisiz para kullanmak istioz

FDoğdu

Adamlar diyorki: Biz bu coinleri ödeme aracı olarak kullanabilir miyiz? Olursa abd yasalarının geliştirmesi lazım bu kadar. Ne bekliyorsun btc 65.000 usd seviyelerine mi çıksın. Yasa çocuk oyuncağı değil her detayı araştırılıp çıkartılması, ayrıca bir para birimi düşüş trendine kırsın diye yasa beklentisi gerçekten cok sacma. Hele yasa çıkacak diye yatırım yapanlar 🙂

Anonim

Ne oldu şimdi, bu açıklama ile ne değişti. Sürekli bir oyalama var, bu net!


Başa dön tuşu