Kripto HaberleriHaberlerJapon Bankası, İsviçre'de Kripto Birimi Kuruyor!

Japon Bankası, İsviçre’de Kripto Birimi Kuruyor!

Takip et

Kripto para fiyatları, son 9 aydır bir düşüş piyasasının içinde. Ancak fiyatın aksine, kripto paralar gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Bütün Dünya endüstrisi bu nedenle kripto para alanında yatırımlar yapıyor. Kriptoya oldukça yakın olan bankacılık sektörü de bu alanda var olmak istiyor.

Japonya’nın en büyük yatırım bankalarından Nomura, İsviçre’de yeni bir kripto birimi kuracağını duyurdu. Nomura, İsviçre’deki yeni kripto koluna Laser Digital adını verdi.

Nomura Holdings CEO’su Kentaro Okuda, şirketin kripto alanındaki yatırımları ile ilgili şunları söyledi:

“Nomura, dijital inovasyonun ön saflarında yer almak istiyor. Buradan yola çıkarak, dijital varlık alanında da var olmak öncelikli hedeflerimizden biri. Sadece dijital varlıklar için yeni bir yan kuruluş kurduk. İş arkadaşlarımızdan Steven ve Jaz’e güvenim tam.”

Laser Digital’in başına Nomura Holdings Yatırım Başkanı Steven Ashley geçecek. Nomura’nın kripto biriminin başında olan Jaz Mohideen ise CEO olarak görev alacak.

Laser Digital, duyurunun ardından bir yol haritası yayınladı. Girişim; kripto alanındaki risk sermayesi, ikincil ticaret ve yatırımcı ürünlerine odaklanacak.

Firma, Web3, DeFi ve blockchain projelerini araştırmak için “Laser Venture Capital” adlı bir alt kuruluş kuracağını duyurdu.

Japon devi Nomura, Mayıs 2022’de Asya kıtasındaki müşterileri için BTC türev hizmetleri sunmaya başladığını açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları