binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizJapon Borsa Analisti, "Bitcoin'de Mart Ayına Dikkat" Dedi, BTC'nin Geleceğine Dair Konuştu

Japon Borsa Analisti, “Bitcoin’de Mart Ayına Dikkat” Dedi, BTC’nin Geleceğine Dair Konuştu

Japon Bitcoin borsası Bitbank'ta kripto piyasası analisti olan Yuya Hasegawa, BTC fiyatına dair açıklamalarda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin, Şubat ayını hızlı bir ralli ile sonlandırarak sıcak bir seri yakaladı. Haftaya 50.000 dolar civarında başlayan Bitcoin, hafta sonunda 64.000 doların üzerine çıkarak Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların yalnızca %10 altına kadar yükseldi. Ancak, analistlere göre yatırımcıların Mart ayında dikkatli davranmaları tavsiye ediliyor.

Japon Bitcoin borsası Bitbank’ta kripto para piyasası analisti olan Yuya Hasegawa, son fiyat hareketinin önümüzdeki ay boyunca sürdürülemeyecek kadar hızlı ve çok büyük göründüğü konusunda uyarıyor. Analist, “Spot bitcoin ETF’lerine nakit girişi hızlanıyor ve bu teknik sinyalleri bastırıyor gibi görünüyor” dedi.

Analistler, daha volatil fiyat hareketleri ve işlem hacimlerindeki artışın bir araya gelmesinin trendin tersine döndüğüne işaret edebileceğini öne sürüyor. Yatırımcılara önümüzdeki haftalarda sabırlı ve dikkatli olmalarını söylüyorlar. Hasegawa, “Çok kısa vadede, fiyat daha da yükselebilir, ancak yakında piyasa bir ihtiyat duygusu geliştirmeye başladıkça devam etmek muhtemelen zorlaşacaktır” diye ekledi.

CryptoQuant’tan alınan veriler, realize edilmemiş kâr marjlarının geçen haftaki rallinin ardından aşırı seviyelere yaklaştığını gösteriyor. CryptoQuant’ın araştırma müdürü Julio Moreno’ya göre, şu anda %32 olan bu gösterge, yaklaşık %40’a ulaştığında bir fiyat düzeltmesine işaret ediyor.

CryptoQuant’a göre Bitcoin hafta sonunda 62.000 doların üzerinde işlem görmesine rağmen, realize fiyatı 42.000 dolar seviyesine geriledi. Bu, JPMorgan’ın Bitcoin’in Nisan ayından sonra BTC’de halving kaynaklı öfori azaldığında düşebileceğini öne sürdüğü seviye ile aynı.

İlgili Haber  Elit Kripto Para Cüzdanı, Solana Ağında 2 Ayda 330x Kar Elde Etti: Hangi İşlemleri Yaptı?

CryptoQuant ayrıca vadeli işlemler piyasasında yeni long pozisyonlar açmanın maliyetinin son rallide yükseldiğini gösterdi ki analistlere göre bu da tarihsel olarak BTC fiyatında yaklaşan bir düzeltmeye işaret ediyor.

Coinbase’de kurumsal araştırma başkanı olan David Duong, Mart ayının geleneksel sermaye piyasalarında mevsimsel riskler sunma eğiliminde olduğuna ve kripto para piyasasının bunlardan muaf olmayabileceğine dikkat çekti. Örneğin, bazı insanlar vergi ödemelerini yapmak için bu dönemde kar payı alıyor.

Bu uyarılara rağmen, analistlere göre Bitcoin long-short oranları BTC’nin hala yükselebileceğini gösteriyor. Duong CNBC’ye verdiği demeçte, “Mart ayı, bir sonraki yükselişi görmeden önce dar bir aralıkta yatay bir modelde gidip gelme anlamına gelecektir” dedi.

Hasegawa, FED’in Banka Vadeli Fonlama Programı’nın 11 Mart’ta sona ermesinin ve New York Community Bancorp’u çevreleyen mevcut endişelerin Mart ayında bir miktar fiyat hareketine neden olabileceğini belirtti. “Küçük bölgesel bankalar için hala bir kriz yayılma riski var. Başka bir bankacılık krizi, FED’in yepyeni bir likidite enjeksiyon programı başlatmasına neden olabilir, ancak kriz hisse senedi piyasasını tedirgin edecek kadar büyürse, kripto piyasasını da etkileyebilir” dedi.

Geçen yıl, bölgesel bankacılık krizi Bitcoin’in ilk büyük katalizörü olarak hizmet etmiş ve Mart 2023’te Bitcoin’i yaklaşık %30 artırmıştı. CoinGlass’a göre Bitcoin son on bir Mart ayının altısında düşüş yaşadı ve ay için ortalama %13’lük bir getiriye sahip olmasına rağmen, bu trend 2013’teki %173’lük kazançla birlikte ayrışmış durumda.

Bitcoin arzı 22 Nisan’daki yarılanmada daralırken, yeni başlatılan ETF’ler tarafından teşvik edilen talebin artmaya devam etmesi beklenen Bitcoin’in yıl için yapısı hala güçlü. Mart ayındaki bazı fiyat grafiği direncine rağmen Duong, BTC’nin 2024’e girerken herkesin beklediğinden daha erken yeni bir rekora ulaşabileceğini söyledi.

Duong, “Yılın ilk yarısında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma olasılığı benim düşündüğümden daha yüksek” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail