binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinJapon Kripto Para Firması Bitcoin'i Rezerv Varlık Olarak Kabul Ettiğini Açıkladı!

Japon Kripto Para Firması Bitcoin’i Rezerv Varlık Olarak Kabul Ettiğini Açıkladı!

Tokyo'da faaliyet gösteren önemli bir kripto yatırım firması Bitcoin'i birincil hazine rezerv varlığı olarak kabul ettiğini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tokyo’da faaliyet gösteren önemli bir kripto yatırım ve danışmanlık firması olan Metaplanet, Bitcoin’i birincil hazine rezerv varlığı olarak benimseme yönünde stratejik bir karar alarak Japonya’nın karşılaştığı ekonomik zorlukların ortasında önemli bir hamleye işaret etti.

Japonya’nın Metaplanet’i Yen’in Değer Kaybettiği Ortamda Bitcoin’i Rezerv Varlık Olarak Kabul Ediyor

Pazartesi günü yapılan bir duyuruda şirket, Bitcoin’in benimsenmesi için birincil motivasyon olarak yüksek devlet borcu seviyeleri, uzun süreli negatif reel faiz oranları ve bunun sonucunda Yen’in zayıflığı da dahil olmak üzere Japonya’nın süregelen ekonomik sıkıntılarını gösterdi.

Uluslararası Para Fonu tarafından bildirildiği üzere, gelişmiş ülkeler arasında %254,6 ile en yüksek devlet borcu/GSYH oranına sahip olan Japonya şu anda önemli ekonomik zorluklarla boğuşuyor.

Reuters’e göre, hükümetin Mart ayında faiz oranlarını artırma kararı da dahil olmak üzere ekonomik sıkıntıları ele alma çabalarına rağmen, Yen son 34 yılın en düşük seviyesine geriledi.

İlgili Haber  Dikkat: Kritik Haftaya Giriliyor! Çok Sayıda Ekonomik Gelişme ve Altcoin Etkinliği Var - İşte Gün Gün, Saat Saat Listesi

Gerekçesini açıklayan Metaplanet, Bitcoin’in itibari para birimlerine karşı dayanıklılık gösteren “egemen olmayan bir değer deposu” olarak rolünü vurguladı.

Şirket, geleneksel itibari para birimleri ve merkezi kontrole tabi diğer kripto para birimlerinin aksine, Bitcoin’in değişmez ve sınırlı olan, maksimum arzı 21 milyon coin ile sınırlandırılmış farklı para politikasını vurguladı.

Metaplanet, “Bitcoin’in para politikası 2140 yılına kadar katı bir şekilde taşa oturtulmuştur ve bu da onu hem parasal metallerden hem de merkezi geliştirici ekiplerin kaprislerine göre işletilen rakip kripto projelerinden ayırmaktadır” dedi.

Ayrıca şirket, varlık yönetimine stratejik bir yaklaşım sergileyerek, Bitcoin rezervlerini güçlendirmek için sermaye piyasası araçlarının “tüm yelpazesinden” yararlanma niyetini ortaya koydu.

Bitcointreasuries.net’in verilerine göre, 10 Mayıs itibariyle Metaplanet’in yaklaşık 7,2 milyon dolara denk gelen 117,7 BTC’ye sahip olduğu bildirildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail