Kripto Para

Japon Yetkili: Kripto Para Baskısını Azaltacağız, Vergi İndirimi Yapacağız!

Japonya yeni bazı adımlar atmaya karar verdi.

Nexo

Japonya hükümetinde görevli yetkili Takeshi Fujimaki, kripto para yasaları konusunda kendi ülkesinde atılacak bazı adımların 4 farklı adımda uygulanacak olduğunu ve uygulanacak olan kripto para yasaları sayesinde yeni önlemlerin ülkede kripto para almak isteyen ve vergi dolayısı ile kripto para almak istemeyen kişilere büyük bir şans tanıyacak olduğunu açıkladı. 4 adımlık planda kripto para baskısının azaltılması ve kripto paralardan vergi alınmamasının da bulunduğunu belirten Japonya hükümetinde görevli yetkili Takeshi Fujimaki,i bu sayede ülkede Bitcoin alabilecek olan kişi sayısının artacak ve farklı bir yatırım ortamının yaratılacak olduğunu açıkladı.

Japonya’da Önlemler İyi

Japonya’da kripto para önlemleri birçok farklı ülkeye göre çok daha iyi düzeyde bulunmakta. Ülke, yasaklamadan yana olmadığından dolayı sadece koruyucu önlemler almayı tercih ediyor ve vatandaşlarının kripto paraları baskı dolayısı ile alamaz duruma gelmesini istemediğini açıkça beyan aldığı kararlar ve yasal açıklamalar ile belli ediyor. Henüz yasal olarak Japonya’da da kripto paralar %100 olarak iyi düzeyde korunmazken, bölge ülkesi Güney Kore’ye oranla daha iyi korunduğu kesin.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı