Haberler

Japonya: 2 Ay İçerisinde Kripto Para Borsası Lisans Taleplerine Yanıt Vereceğiz!

Japonya'da ülkenin finans yetkilileri 2 ay içerisinde talepleri değerlendireceklerini açıkladı.

Dünyanın en zor lisans veren ülkesi olarak tanınan Japonya’da kripto para borsalarının sayısı 60 gün sonra artabilir. Japonya’daki finansal temsilciler ve yetkililer, gelecek 60 gün içerisinde kripto para borsası lisans taleplerini değerlendirecek ve sonuca ulaştıracak olduklarını açıkladı. Ülkeye tepkilerin artması ve çok geç lisans vermesinden dolayı gelecekte yatırımcı bulamayaca olduğu açıklamalarından sonra harekete geçen devlet yetkilileri, kripto para borsalarınca talep edilen dijital lisansları değerlendirip en kısa sürede karar verecek ve bu kararları başvuru sahipler ile paylaşacak olduklarını açıkladı.

Japonya’ya tepkiler artış eğilimi gösteriyor

Japonya’da hükümetin derhal kripto para şirketleri ve kripto para borsalarının taleplerine yanıt vermesi isteniyor. Ülkede, lisans almak isteyen onlarca şirketin olduğu ve bu şirketlerin bekleme sürelerinin çok uzun olmasından dolayı ülkede hizmet sunamadıkları, bu sürede kaybettikleri zararın ise milyonlarca dolarla ifade edilebilecek kadar büyük olduğu tartışması mevcut. Japonya finans temsilcileri ise kripto para birimleri ve kripto para borsaları konusunda çok yavaş davranıyorlar ve bunun sonucunda ülkede lisans almak isteyen şirketleri tek tek kaybetmeye başladılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu