HaberlerKripto Para

Japonya 21. Kripto Para Borsasına Lisans Verdiğini Açıkladı!

Tokyo merkezli kirpto para borsası Lastroots, sonunda amacına ulaştı ve lisans almayı başardı.

Japonya, gündemi şaşırtan bir kararla Lastroots isimli kripto para borasını onayladığını duyurdu. Böylece  lisanslı kripto para borsa sayısını 21’e çıkarmış olan Japonya aslında kripto para borsalarına zor ve az lisans vermesiyle tanınıyordu. Ülke, bu son girişimiyle dijital paralar konusunda dünyada önemli bir söz sahibi haline gelmiş oldu.

Bu Lastroots’un İlk Denemesi Değildi

Şimdiye kadar ülkenin finansal regülatörü FSA’dan lisans almayı başaramamış olan Lastroots daha önce de Mali Hizmetler Komitesine başvuruda bulunmuş ancak komitenin kendisini yetersiz bulması nedeniyle geri çevrilmişti. Ülkede lisansı onaylanmamış tek kripto para borsası olma unvanını taşıyan ve bu dezavantajlı durumu tersine çevirmek için oldukça fazla ter döken Lastroots, 06.04.2018 tarihinde FSA’dan “iş geliştirme uyarısı” almış ve hatta istenilen düzeye gelemezse kapatılacağı tehdidiyle bile bile karşılaşmıştı. Aynı tarihten itibaren düzelmeye başlayan ve ilk iş olarak da güvenlik önlemlerini yeniden yapılandıran Tokyo merkezli şirket, sonunda amacına ulaştı ve lisans almayı başardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu