HaberlerKripto Para

Japonya FSA: Kripto para ekibini daha büyük yapacağız

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), kripto paraları araştıran ekibi daha da fazla büyütecek olduklarını ve ekibin büyümesi adına çalışmalara başladıklarını doğruladı. Bir süre önce kripto paralar ile ilgilenen vatandaş sayısının artması, kripto para şirketlerinin sayısının büyük bir hız ile artmaya başlaması sonrasında FSA devreye girmiş ve Japonya genelinde bazı kararlara imza atarak olumsuzlukları tek tek engelleyecek olduğunu açıklamıştı.

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), bugün ise kripto paraları didik didik araştıran, en küçük detayı dahi kaçırmayan ekibi daha da fazla güçlendirecek olduklarını, bu sayede olumsuzlukları daha kısa sürede çözecek olduklarını açıkladı.

Ortak bir plan için çaba harcandı

Japonya’da kripto paralar konusunda gerek Rezerv Bankası, gerek ise merkezi hükümet ile yerel yönetimler uzun süredir bu alanda birlikte fikir ve görüşlere dayalı olarak araştırmalar yapıyor. Ülkede kara para aklama ve çevre ülkelerin kötü faaliyetlerinin engellenmesi için harcanan çabaların ne kadar etkili olduğu konusunu ise Japonya ekonomisini inceleyerek ve bu kategoride incelemeler yaparak görmek mümkün.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu