Haberler

Japonya Kripto Para Taslağı Hazırladı

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu: Kripto Paraları Düzenlemeye Hazırlandık!

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), kripto paraları düzenlemeye yönelik yaptığı taslak açıklamasında, kripto paraların ülke genelinde nasıl düzenlenmesi gerektiği ve nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda belirli bir taslak metne sahip olduklarını ve bu taslak metin üzerinden gerekli düzenlemelerin ve kararların alınması sonrasında kripto paraların Japonya genelinde düzenlenecek olduğu ifade edildi.

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) bir süredir kripto paraların neden dolayı ülkede yasal önlemlere sahip olmadığı konusunda tepki çeker hale gelmiş ve kripto paraların nasıl gelecekte yasal olarak düzenlenecek olduğu hakkında bilgi talep eden vatandaşlar ve siyasiler ile karşı karşıya kalmışlardı.

Yakın Zamanda Düzenlenecek

Kripto paraların bu yıl bittikten sonra en geç 2019 yılı bitmeden yasal taslağın son halini alması ve kripto para yasalarının ülkede uygulanması bekleniyor. Japon halkının kripto para düzenlemelerinde söz sahibi olabilecek olması ve halkın beklentilerinin yasal önlemler ile karşılanması da ülkedeki kripto para sorunlarının tamamen çözülmesi için önemli görülüyorlar.

  • Japonya, dünyanın en fazla kripto para kullanan ülkelerinden bir tanesi.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
bitcoin.news
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu