blank
Kripto Para

Japonya kripto para yasalarını düzenleyecek

Japonya yönetimi, kripto paralar ile ilgili yasaların derhal en katı hale getirilmesi konusunda karara vardığını ufak ufak belli etmeye başladı. Ülkenin finans yönetimi yaptığı açıklamada kripto paraların geçmişe oranla bugün itibari ile çok fazla kullanıldığını ve kullanan kişi sayısının sürekli olarak arttığını açıkladı. Artan yatırımcı ve ödeme aracı olarak kripto paraları kullanan vatandaş sayısının artmaya başlaması ve hızlı bir rekor kırılması dolayısı ile daha katı yasaların daha iyi kararlar ve en iyi güvenlik için gerekli olduğu açıklandı.

Japonya vatandaşları korkmuyor

Japonya vatandaşlarının ise bu kararlardan korkmadıkları, birçok elit kesimden insanların kripto para yatırımlarının olmamasının ve ülkede birçok insanın kripto paralar ile yatırım düşünmediği için gelecekte bunun bir problem yaşatmayacak şekilde güncellenmesi konusunda kesin karara varması bekleniyor. Ülkede kripto paraların daha yakın gelecekte daha fazla kullanılmasının önüne geçmek adına yeni yasalar hazırlaması beklenmezken, yeni alınacak olan karar ve yeni yasaların daha çok kripto paralar ile yasal sorunları engellemek yönünde olduğu belirtilmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu