Kripto HaberleriHaberlerJaponya, Kripto Para Yasalarını Sıkılaştırma Yolunda Olabilir

Japonya, Kripto Para Yasalarını Sıkılaştırma Yolunda Olabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dönemde BitMEX kripto para birimi borsasının Japonya’dan çekilecek olduğu haberleri üzerine yeni bir takım adımlar atıldı. Atılan bu adımlar arasında özellikle kripto para birimi borsasına yönelik kısıtlamalar uygulanacağı belirtilirken, bu kısıtlamaların daha da yaygın veya daha fazla uygulanıp uygulanmayacak olduğu ise merak konusu oldu. Kısa süre içerisinde Japonya birçok farklı konuda kripto paraları düzenlemek, yeniden yapılandırmak gibi adımlar atmasına rağmen bu konuda hiçbir zaman lisans şartlarını güncellemedi ve hiçbir zaman söz verdiği gibi lisans şartlarını hafifleştirmedi.

İlgili Haber
BitMEX, Japonya'da Kullanıcı Kabulünü Durduruyor!

Bu nedenle bu dönemde özellikle gelecek aylarda corona virüsünün etkisinden hemen sonra Japonya hükümetinin kripto para borsalarına yönelik lisans ve benzer süreçlerde daha agresif ve daha sert olması bekleniyor.

Özellikle Japonya medya kaynakları bu şekilde düşünceler beyan ederken, zaten oldukça zor süreçlerden geçen lisans sahipleri daha da zor süreçlerden geçeceğe benziyor.

Ancak tüm bunlara rağmen Japonya’nın kendi kripto parasını çıkarmak gibi projeleri olduğu ve bu projelere ciddi yatırımlar yaptığı biliniyor. Bknz : bitcoinsistemi.com/etiket/japonya/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları