Haberler

BitMEX, Japonya’da Kullanıcı Kabulünü Durduruyor!

BitMEX yönetiminden son dakika yapılan acil kodlu açıklamada Japonya merkezli kullanıcıların 30 Nisan 2020 tarihinden itibaren yeni hesap açmalarının engellenecek olduğu duyuruldu.

Tokyo yönetiminin aldığı resmî kararlar dolayısı ile BitMEX’e yeni kullanıcı kayıtlarının 30 Nisan 2020 tarihinde durdurulacak olduğuna değinen BitMEX duyurusunda, Japonya merkezli insanlara hizmet vermekten memnuniyet duydukları, ancak yasal kurallara uymak zorunda oldukları gerekçesi ile bu adımı atmak zorunda oldukları kaydedildi.

1 Mayıs 2020 tarihine kadar mevcut kullanıcıların platformda işlemler yapabilecek olduğu, ancak 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren ise Japonya’dan yeni üye işlemlerine izin verilmeyecek ve direkt olarak sistem tarafından engellenecek olduğu açıklandı.

Japonya’ya Elveda

Açık pozisyonların bu süreçten etkilenmeyecek olduğu ifade edilirken, Şeyseller merkezli kripto para birimi borsasının ülkeden resmen ayrıldığı anlamına gelen bu açıklamalar Japonya’da bazı yatırımcıların tepkisini çekmişe benziyor.

*BitMEX’in geri dönüp dönmeyeceği ise belirsiz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu