Kripto HaberleriHaberlerJaponya kripto paralar konusunda daha dikkatli olacak

Japonya kripto paralar konusunda daha dikkatli olacak

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Japonya yönetiminin kripto paralar konusunda bugünden sonra daha fazla dikkatli davranacak olduğu ve ülkede kripto para birimleri konusunda ve kripto para borsaları konusunda çok daha fazla denetim olacak olduğu Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) tarafından yapılan açıklamalar ile ortaya çıktı.

Kripto para birimleri konusunda ülkede bir süredir devam eden ve olası kara para aklama, vergi kaçırma ve dolandırıcılık suçlarında artışlar olmasından rahatsız olan yerel yönetimler ve güvenlik güçleri Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) ile irtibat halinde hareket etmeye ve bu konuda bazı adımlar atılarak kripto paralar ile ilgili önlemler alınması gerektiğini belirtmeye başlamışlardı.

Japonya çok aktif çalışacak

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) bünyesinde yapılacak çalışmalar dışında yerel yönetimler, hükümet ve ekonomistlerin aktif bir çalışma içerisinde olması bekleniyor. Bundan sonraki aşamada alınacak önlemler sayesinde ülkede kripto paraların daha zor ulaşılabilecek olduğu ve daha zorlu aşamalar kat edilmesi gerekecek olduğu düşünülüyor.

  • Japonya’da kripto para yasakları diğer Asya ülkelerine oranla çok daha az.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları