Haberler

Japonya Merkez Bankası: Kripto Para Düşüncemiz Yok

Japonya Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada kripto para düşünceleri olmadığı açıklandı.

Japonya Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz günlerde bir kripto para grubu kurulacak olduğu duyurulmuştu.

İlgili Haber
Dev Merkez Bankaları Kripto Para Üretmek İçin Bir Araya Geliyor: İşte O Devletler!

Bugün yapılan açıklamada ise Japonya Merkez Bankası, ülkede kripto para birimi üretmek konusunda herhangi bir düşüncelerinin kısa vadede olmadığını açıkladı. Bitcoin ve diğer birçok kripto para biriminin yanı sıra merkez bankalarının kripto para gibi kullanılabilecek dijital para birimi üretme isteği son dönemde oldukça arttı. Çok sayıda ülkede merkez bankaları bu konuda araştırmaların devam ettiğini açıklarken, bir açıklamada bugün Japonya Merkez Bankası’ndan geldi.

Böylelikle geçtiğimiz günlere kurulan grubun sadece kripto paraların artılarını ve eksilerinin masaya yatıracağı ifade edilmiş oldu.

Japonya Merkez Bankası tarafından kripto para üretme düşüncelerinin kısa sürede gerçek olmayacağı bildirilirken bu konuda beklentilerin kısa vadede tutmayacak olduğu bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu.

Öte yandan asya bölgesi ülkelerinden Çin’de kripto para birimi üretme düşüncesi bir süredir mevcut ve Çin Halk Bankası (Çin Merkez Bankası) bu konuda sürekli adım atıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu