Kripto Para

Japonya Pek Görünmese Bile Kripto Paralara İlginin Arttığını Gizleyemiyor

Japonya'da halkın bir bölümü kripto para almaktan vazgeçmiyor.

Japonya kripto paraların yoğun olarak kullanıldığı ülkelerde. Ekonomisi dünyanın en büyük 5 ekonomisinden birisi olması ve ekonomik olarak dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olması ülkenin kripto paralara olan yatırımlarda vatandaşlarının gelirleri çok yüksek olan bölgelerde yatırım olarak Bitcoin’i değerlendirmelerinde büyük rol oynamakta.

Bitcoin ülkede yasalar ile korunuyor ve Japonya hükümeti kripto para borsalarına ve kripto para şirketlerine lisans verirken, önlemlerin alınmasını, Japonya’daki yatırımcıların korunması konusunda kritik önlemlere sahip olmadan lisans vermiyor. Ülkede, kripto para sahipleri herhangi bir vergi vermek zorunda değil ve kripto paraların yasal olmasa da yasadışı olmadığı ve izin verildiği bilindiği için yatırımcılar ülkede kripto para almalarının kendi ve ailelerine olumsuz olarak yansımayacak olduğunu bilerek yatırım yapıyorlar.

Bitcoin sahibi olan kişilerin sayısının ülkede git gide artması ve kripto para sahibi olan Japonyalıların sayısının artması ülkede bazı düzenlemelerinde yapılmasını zorunlu kılıyor. Asya bölgesi ülkelerinden olan Güney Kore ve Çin’de kripto paraların oldukça fazla kullanılması, bazı mağazalarda sadece Bitcoin ile ödeme alınmaya başlaması ve bu mağazalardan alışveriş yapmak için mecburen Bitcoin kullanmak zorunda olma gerekliliği nedeniyle yatırımcılar kripto para sahibi olabiliyorlar. Japonya’da ise buna pek fazla denk gelmek mümkün olmasa da ülkede kripto paraların çok fazla ilgi gördüğü söylenebilir. Ülkenin Batı bölgelerinde kripto paralara daha çok ilgi duyulurken, iç bölgelerde de kripto para sahibi olan insan sayısının az olmadığı tahmin ediliyor.

Japon halkı, kripto paralara sadece yatırım aracı olarak bakmıyor. Aynı zamanda ülkenin geleceği için bir ödeme aracı olarak kullanılabilecek olduğunu, riskli yatırımlar olmasına rağmen dikkatli olunursa tüm güvenlik sorunlarının çözülebilecek olduğunu ve kripto para yatırımları ile ödemelerinin riskli olmaktan çıkabilecek olduğunu düşünüyor.

Japonya’nın kripto para karnesi ideal

Japonya’da kripto para dolandırıcılıklarını önleyebilecek bazı önlemler var ve bu önlemler işe yarıyor. Dünyanın en büyük ekonomilerinden olan ve en fazla gelişmiş ülkelerinden birisi olan İngiltere’ye göre çok iyi önlemler alan Japonya, Avrupa ülkelerinden gelişmiş olan kripto para sektörü konusunda aldığı önlemler ile ülkedeki vatandaşlarını korumayı da oldukça iyi başarmakta. Ülkede halk kripto para sahibi olduğunu farklı kişiler ile paylaşmayı pek fazla tercih etmiyor. Gençler arasında kimin kripto para sahibi olduğunu bilmek mümkün olsa da Japonyalı ev hanımlarının eşlerinden bile kripto para aldıklarını sakladığı yerel Japon kripto para medyasında tartışılıyor.

Ülkede yaşlı nüfusun kripto paralara ilgisinin az olduğu, orta yaş nüfusun ise kripto para aldığını gizli tuttuğu ifade ediliyor. Resmi rakamlar, ülkenin vatandaşlarının kripto para sektörünü Satoshi Nakamoto nedeniyle ”biz başlattık, biz sürdüreceğiz” düşüncesinde olduğunu ve ülke vatandaşlarının kripto paralara sadece tek nedenle değil, birçok nedenle ilgi duyduklarını gösteriyor. Bitcoin ülkede çok fazla kullanılmaya doğru ilerleyen bir yatırım aracı olmakta ve Japon halkı kripto paraların risklerinin farkında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu