HaberlerKripto Para
Öne Çıkan Haber

Japonya’da Hükümet Kripto Para Üretmek İçin Teklif Hazırladı

Japonya tarafından "dijital yen" projesinin hayata geçeceği iddia edildi.

Reuters’ın haberine göre Japon milletvekilleri, kripto para oluşturmak için kanun teklifi sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde kripto paraların artısını eksisini tartışmak için birçok devletin de içinde bulunduğu bir grup oluşturan Japonya Merkez Bankası, görünen o ki kendi kripto parasını çıkarmayı hedefliyor.

Her ne kadar geçtiğimiz günlerde bazı hükümet yetkilileri “kripto para projemiz şu an için yok” açıklaması yapsa da yakın zamanda “dijital yen” projesinin ortaya çıkacağı iddia edildi.

İlgili Haber
Dev Merkez Bankaları Kripto Para Üretmek İçin Bir Araya Geliyor: İşte O Devletler!

Açıklanan detaylara göre şubat ayında sunulması planlanan teklif, 70 milletvekili tarafından oluşturuluyor. Ayrıca dijital yen’in hükümet ve özel birçok şirket ile geliştirileceği ifade ediliyor.

Uzmanlara göre Facebook’un Libra projesi ve Çin’in dijital yuan projesini hayata geçirecek olması Japonya’yı bu kulvara kayıtsız bırakamadı ve böyle bir atılım geldi. Eğer yakın zamanda dijital yen piyasaya sunulursa tüm devletlerin bu gibi atılımlar yapması son derece muhtemel.

Ayrıca Türkiye’de 2020 yılı içerisinde merkez bankası bünyesinde bir kripto para projesinin testlerine başlayacağını daha önce duyurmuştu.

İlgili Haber
Türkiye'nin Kripto Parası İçin Tarih Verildi! 2020'de Testler Başlayacak
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu