blank
Haberler

Japonya’da Kripto Para Borsalarından JVCEA’ya Kayıt İlgisi

Japonya Dijital Para Borsaları Derneği (JVCEA).

Japonya’daki kripto para borsası son dönemde giderek uzayan başvuru ve lisans süreçleri dolayısı ile kritik dönemler geçiriyorlar ve Japonya’da lisans almanın zorluğunu yaşıyorlar. Dünyanın en büyük 4. ekonomisi Japonya’da kripto para borsalarının lisans alma süreçleri çok zorlu geçiyor ve en ufak sorun bile aylarca lisans alınmasının önüne geçebiliyor. Japonya mali yetkilileri ise bu süreci kısaltmanın riskli olabilecek olduğundan dolayı kanunların geçerli olacağını, lisans için her şirketin beklemek zorunda olduğunu ve resmi sürecin dışına çıkılmasının asla ülke için kabul edilemeyecek bir kural olduğunu belirterek, lisans süreçlerinin zorlu olduğunu itiraf ediyor.

Kripto para borsalarının lisans alması daha zor

Japonya Dijital Para Borsaları Derneği (JVCEA) kayıt olan 5 yeni kripto para borsasının olduğu açıklandı. Lisans bekleyen kripto para borsalarını da kabul eden dernek, kripto para borsalarına hukuksal olarak destek sunmak, problemlerin nasıl çözülebilecek olduğu konularında destekler sunmak ile birlikte yasal çerçevede Japonya’da kripto para borsalarının neler yapabilecek olduklarını araştırmak ve bunları ortak bir noktada toplamak için kurulmuş.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu