Haberler

Japonya’da Lisans Süreleri Tepki Çekiyor!

Japonya'da lisans süreleri uzuyor.

Japonya’da kripto para ve dijital borsa ile ödeme lisansı almak için yıllar süren lisans bekleme aşamasının yatırımcıları ülkeye girmek konusunda geri çektiği ve lisans almak için uzayan süreler dolayısı ile küçük rezerve sahip şirketlerin farklı ülkeleri tercih etmek zorunda kaldıkları bilinmekte. Dünyanın en büyük 4. ekonomisi konumunda olan ve ekonomisi ile her yıl dünyada dengeleri değiştiren Japonya, bu yönü ile lisans sürelerinin neden uzun olduğu konusunda güvenlik adımlarının iyi olması ve eksiksiz olması için çalıştıklarını, yasal olarak lisans sürelerinin uzun olmasından dolayı ülkenin kayıp yaşamasını istemediklerini üst düzey yetkililer ile bir süre önce basına açıklamıştı.

Japonya’da lisans almak ile ıssız ormanda 1.000 gün geçirmek aynı zorlukta

Japonya’da lisans almanın zorluğundan dolayı dernek kuruldu ve ülkede lisans almanın tek başına bir insanın 1.000 gün kadar ıssız bir ormanda yalnız yaşamasına benzetildiği bilinmekte. Ülkede, yatırımcılar, lisans sürelerinin uzamasından dolayı Japonya hükümetinin biraz kolaylık sunmasını ve sunacak olduğu bu kolaylıklar ile lisans alım ve yanıt sürelerinin kısaltılması, güvenlik adımlarının ise aynı kalmasını öneriyorlar. Japonya hükümetinden ise yanıt verilmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu