Haberler

Japonya’da Madenciliğe İlgi Azalıyor

Japonya'da kripto para madenciliği.

Japonya’da kripto para madenciliğine ilgi sürekli azalma eğilimi göstermeye başladı. Ülkede, enerji fiyatlarının ne çok ucuz, ne de çok pahalı olmaması, kripto para madenciliği için Asya ülkeleri arasında çok fazla tercih edilen ülke olmasa da kripto para sahiplerinin sayısının sürekli artış eğiliminde olduğu ülkede, son dönemde düşen madencilik gelirleri nedeniyle kripto para madenciliğini yapan kişi sayısının azalma eğilimi gösterdiği yerel bir internet sitesinde Japon kullanıcılar arasında tartışma konusu oldu.

Kripto para madenciliğinin ülkede son dönemde düşüş eğilimi gösteriyor olmasının arkasında sadece bir neden yok, birden fazla neden olduğunu belirten ülkedeki madenciler, gerek enerji faturalarının yüksek gelmesi, gerek madencilikten kazandıkları tutarların artık kazanç getirmiyor olmasından dolayı madenci sayısının son derece azaldığını belirtmekteler.

Japonya’nın enerji fiyatlarında Çin kadar ucuz bir ülke olmaması, Çin’de enerji fiyatlarının düşük olması nedeniyle kripto para madenciliğinin en fazla yapıldığı ülkelerden birisi olması nedeniyle Japonya’ya kıyasla daha çok madenci bulunuyor ve daha çok kripto para üretimi yapılıyor.

Madencilik gelirinin düşmesi en büyük problem

Madencilik gelirinin düşmesini en büyük problem olarak gören Japon kripto para madencilerine göre, enerji bedava olmadığı sürece Bitcoin veya farklı kripto para madenciliğini yapmanın getirisinin son zamanlarda düşük kaldığını ve bununla uğraşmak için ek zaman ayırmaya gerek duymadıklarını belirtiyorlar. Bitcoin madenciliğinin ülkede çok fazla tercih edildiği dönemler olduğunu, ekran kartı ve madencilik cihazlarının bir dönem önce çok fazla satılırken, bugün artık bu cihazların satılmadığını ve birçok kişinin elinde kaldığını belirtiyorlar.

Ülkedeki kripto para madencilerinin son dönemde sürekli olarak gerileyen gelirleri nedeniyle madencilik cihazlarını satmak yerine ellerinde tutmaya devam ettikleri ve gelecekte tekrar kripto para madenciliği yapabilecek olduklarını belirtiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu