Kripto HaberleriHaberlerJaponya'dan Rusya'ya Yönelik Kripto Para Hamlesi!

Japonya’dan Rusya’ya Yönelik Kripto Para Hamlesi!

Takip et

Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra Rusya’ya birçok ülke sert ekonomik yaptırımlar uyguladı. Yaptırımlardan etkilenen Rusya’nın kripto paraları kullanarak yaptırımlardan kaçma olasılığı devletleri harekete geçirdi.

Başta ABD olmak üzere pek çok ülke bu konuda önlemler alarak gerekli düzenlemeleri yaptı. Bu konuda son hamle ise Japonya’dan geldi.

Japonya’dan Rusya Hamlesi!

Japonya hükümeti, Rusya’nın kripto paraları kullanarak yaptırımlardan kaçmasını engellemek için ülkedeki döviz yasalarını kripto para borsalarını da kapsayacak şekilde değiştirmeye hazırlanıyor.

Kabine Baş Sekreteri Hirokazu Matsuno yaptığı açıklamada “hükümetin Döviz yasalarını kripto para borsalarını da içerecek şekilde değiştirmek için bir tasarı sunmayı planladığını” belirtti.

Söz konusu değişikliği desteklediğini söyleyen Japonya Başbakan’ını Fumio Kishida, Rusya’ya karşı batılı ülkeler ile birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

Döviz yasalarında yapılması planlanan değişiklik ile kripto para borsaları da tıpkı bankalar gibi yaptırım uygulanan Rus vatandaşlarının işlemlerini doğrulaması gerekecek.

Reuters’e konuşan Japonya Maliye Bakanı da yaptığı açıklamada, söz konusu değişiklik için görüşmelerin sürdüğünü ancak maddelerin henüz belli olmadığını ve daha fazla detay vermeyeceğini ifade etti.

Bu ayın başlarında Japonya Finansal Hizmetler Ajansı ve Maliye Bakanlığı ülkede faaliyet gösteren yaklaşık 30 kripto para borsasından yaptırım uygulanan kişi ve kuruluşlar ile bağlantılı işlemlerin yapılmaması yönünde uyarıda bulunmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları