Kripto Para

Japonya’nın Kripto Para Düzenlemeleri Devam Edecek

Japonya'da kripto para düzenlemeleri.

Asya merkezli kripto para sayfalarında Japonya’nın kripto para yasalarını ve kararlarını değerlendiren kripto para analistleri, ülkede kripto paraların düzenlemesinde birçok eksik olmasına rağmen kripto para borsalarına verilecek olan yeni lisanslarda sürenin daha da kısaltılması ve kısalan süre ile birlikte lisans için bekleyen kripto para borsası sayısının bir süre içerisinde azalması ülkede kripto para açıklarına sebep olabilecek olduğu iddia edildi.

Ülkenin kripto para düzenlemelerinin yeterli olmadığını savunan kripto para analistlerine göre, yasal düzenlemelerin yeterli olması için belirli bir süreye ihtiyaç var ve bu sürenin ne kadar olacağı konusunda henüz yeterli bir bilgi yok. Ülkenin düzenlemelerinin lisans sürelerinin kısalması ile birlikte daha fazla güvenlik sorunu yaratabilecek olduğunu düşünen analistler, ”Japonya düzenlemeler sırasında aldığı önlemleri daha fazla artırmalı ve daha fazla çalışmalı” diyor. Kripto para borsalarına yönelik lisans ve izin sürecinin çok kısa olmaması gerektiğini belirten analistler, yatırımcıların Japonya’da kripto paraların yasal olarak bazı engeller ile karşılaşma riski olduğunu bilmesini öneriyor. Bitcoin sahibi olacak olan Japonyalı yatırımcılar ise kripto paraların geleceğinden emin olamadıkları için büyük oranda yatırımlar yapamadıklarını ve yatırımlarını sadece sınırlı seviyede tutabilecek olduklarını belirtiyorlar.

Japonya’da kripto paralar yasal değil. Belirli yasal önlemlere rağmen ülke vatandaşlarını kripto paraların riskleri olduğu konusunda uyarıyor ve olası riskler karşısında neler yapmaları gerektiği, hangi kripto para birimlerinin daha güvenilir, hangilerinin güvenilmez olduğunu zaman zaman yapılan araştırmalarda doğruluyor. Çin ise belirli aralıklarla kripto paraların hangisinin daha iyi olduğunu listeyle açıklıyor.

Japonya hükümetinin kripto paralara karşı belirli önlemler alıp almayacak olduğu ve hükümetin kripto paralar karşısında nasıl karar alabilecek olduğu henüz belli değil. Ülkede, kripto paraların yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle Japonya hükümetinin bazı düzenlemeler yapması vergi düzenlemeleri uygulaması gelecekte muhtemel olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu