XRP

Joe Biden, Bu Altcoinin Danışmanını FED Başkan Yardımcılığı İçin Aday Gösterdi!

ABD başkanı Joe Biden, bu altcoinin danışmanlığını yapan ismi FED başkan yardımcılığı için aday göstereceğini açıkladı.

Blockchain şirketi Ripple Labs’in eski danışmanı olan Michael Barr, ABD başkanı Joe Biden tarafından FED’in denetimden sorumlu başkan yardımcısı pozisyonu için aday olarak gösterildi.

Biden’ın ilk tercihi olarak Sarah Bloom Raskin ise Mart ayında adaylıktan çekilmişti. West Virginia’dan Demokrat senatör Joe Manchin, Raskin’in adaylığına iklim konusundaki görüşleri nedeniyle karşı çıkmıştı.

Demokratların ABD Senato’sundaki çoğunluğu çok az bir farkla olduğu için Manchin’in bu konudaki oyu önem taşıyordu.

Biden’ın Yeni Adayı Kripto Para Dostu Tavırları Nedeniyle Senatörlerden Onay Almayabilir

Bununla birlikte aralarında Massachusetts senatörü Elizabeth Warren’ın da bulunduğu kripto para karşıtı bazı Demokrat Senato üyeleri Barr’ın adaylığına Ripple Labs’deki geçmişi nedeniyle sıcak bakmayabilir.

Son derece Bitcoin ve kripto para karşıtı tavırlarıyla tanınan Warren’ın Biden’ın yeni adayına nasıl bir tepki vereceği henüz net değil.

Eski Başkan Barack Obama’nın yönetiminde ABD Hazine Bakanlığı’nın finansal kurumlardan sorumlu sekreter yardımcısı olarak da görev yapan Barr, bu görevinin ardından 2015 yılında Ripple için danışman olarak atanmıştı.

Barr’ın XRP ile olan bağlarını tamamen koparıp koparmadığı ise bilinmiyor. Barr, 2017’den beri Michigan Üniversitesi Ford Kamu Politikası Okulu’nda dekan olarak görev yapıyor.

Bilindiği üzere Ripple uzun bir süredir SEC’e karşı bir hukuk savaşı veriyor. Kısa bir süre önce şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, yaptığı açıklamasında söz konusu davanın XRP için “son derece iyi” gittiğini söylemiş ve sonucun kendileri lehine olacağını iddia etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu