Kripto HaberleriEkonomiJoe Biden Enflasyon Verilerini Değerlendirdi! Gözü Kripto Para Vergilerinde!

Joe Biden Enflasyon Verilerini Değerlendirdi! Gözü Kripto Para Vergilerinde!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD gelen son ekonomik göstergeleri tartışmaya devam ediyor. Enflasyonun son 31 yılın en yüksek seviyelerine ulaşması kamuoyunun ana gündem maddesi haline gelmişken, Başkan Joe Biden’dan bir açıklama geldi.

İlgili Haber
ABD Enflasyon Verisi Bitcoin'de Roketi Ateşledi, Yeni ATH Geldi!

Derhal yayınlanmak üzere ekonomide son durumu değerlendirdiği bir yazı kaleme alan ve kamuoyu ile paylaşan Biden enflasyona ve işsizlik verilerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Bugün, toparlanmamızın ilerlemeye devam ettiğini, ancak ekonomimiz normale dönmeden önce yapacak daha çok işimiz olduğunu vurgulayan iki ekonomik haber aldık.

İlk olarak, yeni işsizlik başvurularında art arda altı hafta düşüş yaşadığımızı öğrendik. İşini kaybeden işçi sayısı, pandemi başladığından bu yana en düşük seviyede. Göreve geldiğimden beri işsizlik başvuruları %70 azaldı. Amerika işe geri dönüyor.

Ve enflasyonla ilgili olarak, bugünün raporu geçen aya göre bir artış gösteriyor. Enflasyon Amerikalıların cüzdanlarına zarar veriyor ve bu eğilimi tersine çevirmek benim için en önemli öncelik.

Bu rapordaki fiyatlardaki artışın en büyük payı artan enerji maliyetlerinden kaynaklanmaktadır ve bu rapora ilişkin verilerin toplanmasından bu yana birkaç gün içinde doğal gazın fiyatı düşmüştür.

Ulusal Ekonomik Konseyimi bu maliyetleri daha da düşürmeye çalışmak için yönlendirdim ve Federal Ticaret Komisyonundan bu sektördeki herhangi bir piyasa manipülasyonuna veya fiyat oymasına karşı gerekeni yapmasını istedim.

Bugün, “Altyapı Tasarısının” (kripto paraları içeren 1 trilyon dolarlık paket) bu maliyetleri nasıl düşüreceğini, bu darboğazları nasıl azaltacağını ve malları daha erişilebilir ve daha az maliyetli hale getireceğini vurgulamak için Baltimore’a gidiyorum.

Enflasyonu izleme konusunda FED’in bağımsızlığına olan bağlılığımı yeniden vurgulamak ve onunla mücadele etmek için gerekli adımları atmak istiyorum.

İyileşme sürecimizde ilerleme kaydediyoruz. İşler arttı, ücretler yükseldi, ev değerleri yükseldi, kişisel borç azaldı ve işsizlik azaldı. Yapacak daha çok işimiz var, ancak ekonominin toparlanmaya devam ettiğine ve bugün bir yıl öncesine göre çok daha iyi durumda olduğuna şüphe yok.”

Biden ayrıca Kongre önünde bekleyen bir projesinin 17 Nobel ödülü alan bir ekonomist tarafından onaylandığını ve enflasyonist baskıları gidereceğini ifade etti.

Biden’ın kripto paralar hakkında ağır hükümler içeren (vergi vs.) ve meclisten geçen tasarının ABD’nin toparlanmasına büyük katkı sunacağına ilişkin tespitleri dikkat çekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları