BitcoinHaberler

ABD Enflasyon Verisi Bitcoin’de Roketi Ateşledi, Yeni ATH Geldi!

ABD'deki enflasyon verisi Bitcoin'de rekor getirdi.

Saatlik grafikte oluşan OBO formasyonu ile mücadele eden ve 66.000$’a kadar gerileyen Bitcoin, ABD enflasyon verisinin açıklanmasının ardından 68900$’a kadar yükselerek rekorunu tazeledi.

Ekim ayında ABD tüketici enflasyonu %0.9 oranında bir artış kaydetti. ABD’de yıllık enflasyon %6,2’ye yükseldi. Son 31 yılın en yüksek enflasyonu ile karşı karşıya kalan ABD’de, gündem yeniden yeniden artan fiyatlara çevrildi.

ABD Twitter gündeminde %6.2’lik enflasyon en çok konuşulan konular arasında yer alırken, FED’in %2’lik hedefinden çok fazla sapma olduğu değerlendirmeleri geldi.

Beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisi arzı sınırlı varlıklara yaradı.

ABD’de tüketici fiyat endeksindeki artışla birlikte altının onsu yeniden 1855$ seviyelerine yükseldi. Gümüş ise %2 primle işlem görmeye devam ettiğini görüyoruz.

Bu sırada uzun bir süre enflasyondan korunma aracı ve dijital altın olarak değerlendirilen Bitcoin’de, bu veriden payını alarak rekorunu tazeledi.

Uzun süredir analizlerimizde aktardığımız üzere Bitcoin ve altcoinlerdeki yükseliş beklentimizi koruyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu