Kripto Para

Joe Biden’dan Kripto Para Borsalarına Şok Bir Çağrı Geldi!

Joe Biden yönetimi, küresel çapta Bitcoin ve kripto para borsalarından önemli taleplerde bulundu.

Bloomberg’ün Biden’a yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Biden yönetimi, kripto para borsalarından ABD tarafından yaptırıma uygulanan birey ve organizasyonların sanal para birimlerini kullanarak bu yaptırımları delmesini engellemesini talep etti.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ve Hazine Bakanlığı, Rusya’nın geçen hafta Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ABD ve müttefikleri tarafından hayata geçirilen katı ekonomik kısıtlamalardan kaçınma girişimlerini engellemek için dünyanın en büyük ticaret platformlarından bazılarının yöneticilerinden yardım istedi.

“Kripto Paralar Rusya’da ABD Dolarının Yerini Tutamaz”

Hazine Bakanlığı ve Beyaz Saray sözcüleri, kripto para borsalarıyla yapılan görüşmeler hakkında yorum yapmayı reddetti. Bir Beyaz Saray yetkilisi, kripto para birimlerinin Rusya’da yoğun olarak kullanılan ABD dolarının yerini tutamayacağını ancak Amerikan makamlarının yaptırımlardan kaçınmak için dijital varlıkların herhangi bir potansiyel kötüye kullanımıyla agresif bir şekilde mücadele etmeye devam ettiğini söyledi.

Biden yönetiminin bu hamlesi, finansal kurumları birbirine bağlayan SWIFT sisteminden atılma gibi yaptırımlara maruz kalan Rusya’nın bu yaptırımları Bitcoin ve kripto paraları kullanarak delmeye çalışma ihtimaline karşı geldi. ABD’nin Rusya’nın dijital varlıklara erişimini kısıtlamak istemesi, bu tür varlıkların küresel güvenliğin baskı altında olduğu zamanlarda oynadığı kritik rolü de vurguluyor.

Şimdiye kadar Amerikalı yetkililer, aralarında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın da bulunduğu bazı büyük kripto borsalarından yasal endişeler yüzünden sadece yaptırımlara uğrayan kurum ve kişilere karşı hedef odaklı bir yaklaşım almasını istedi. FTX ve Coinbase borsaları da Biden yönetimiyle birlikte çalışıyor.

Öte yandan bir Binance sözcüsü, borsanın tüm Rus kullanıcıları engellemek için hareket etmediğini, ancak yaptırım uygulanan kişilerin kripto cüzdanlarını belirlemek için adımlar attığını ve hesapları olan herkese karşı harekete geçmeye hazır olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu