Haberler

Joe Biden’ın Gözü Bitcoin Vergilerinde! 2023 Bütçesindeki Kripto Para Detayı!

ABD hükümeti 2023 yılına ilişkin bütçesini açıkladı.

Bugün 2023 yılı için bütçesini açıklayan ABD hükümeti, kripto para işlemlerindeki vergilerden önümüzdeki 10 yıl içinde 10 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.

Beyaz saray tarafından yayınlanan bütçe evraklarında dijital varlıklara yönelik kuralların belirlenmesinin ve vergi raporlaması gibi gerekliliklerin genişletilmesi yoluyla 10 milyar doların üzerinde gelir elde edilebileceği belirtildi.

Bütçede bunun yanı sıra, fidye saldırılarına yönelik ek bir fon ayrıldığı görüldü.

Adalet Bakanlığı’na ilişkin bölümde kripto para birimlerinin kötüye kullanımıyla mücadele kapsamında fidye saldırılarıyla mücadele stratejisinin bir parçası olarak ek bir fon oluşturuldu.

Bütçenin yanı sıra ABD Hazine bakanlığı önümüzdeki 4 yıl için stratejik planını da yayınladı.

Planda FSOC’nin kripto para sektöründeki rolünü genişletme çalışmasına uygun olarak Mali İstikrar Gözetim Konsey’inin dijital varlıklardan kaynaklanan riskleri ve finansal istikrara yönelik yeni ve artan tehditleri ele almadaki rolü vurgulandı.

ABD hükümetinin kripto para vergilerinden beklentisinin bir hayli yüksek olduğu görüldü.  Zira son olarak ABD’de kripto para vergilerinden elde edilen gelirle altyapıya yönelik eksikliklerin giderilmesi planlanmış ve ilgili kanun mecliste onaylanmıştı.

Ayrıca hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Joe Biden Mart ayının başlarında kripto paralar ile ilgili bir yürütme emri imzalamış ve bu emirde kripto para birimlerinde inovasyonun ön planda tutulacağı regülasyon çalışmaları için kurumlara çağrı yapmıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu