binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizJP Morgan, Bitcoin (BTC) Fiyatı Hakkında Yeni Bir Uyarı Yayınladı!

JP Morgan, Bitcoin (BTC) Fiyatı Hakkında Yeni Bir Uyarı Yayınladı!

JP Morgan bugün yayınlanan bir raporda Bitcoin fiyatının halving sonrasında düşmesini beklediğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinler hafta sonu İran-İsrail arasında başlayan gerilime sert bir düşüşle yanıt verdi. İki ülke arasındaki gerilimin devam etmesi düşüş eğilimin devam etmesine neden olurken bu düşüşler çok az bir süre kalan Bitcoin Halving etkinliğini de gölgede bıraktı.

Bu noktada yatırımcılar halvingin BTC fiyatı üzerinde etkisinin ne olacağını merakla beklerken, ABD bankacılık devi JP Morgan’dan yeni bir değerlendirme geldi.

Coindesk’in haberine göre, JP Morgan bugün yayınlanan bir raporda Bitcoin fiyatının halving sonrasında düşmesini beklediğini söyledi.

Bitcoin vadeli işlemlerinin yarılanma sonrası için olumsuzluk sinyali verdiğini belirten analistler, bu durumdan en çok madencilerin etkileneceğini söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JP Morgan analistleri şunları yazdı:

“Bitcoin fiyatının yarılanmanın ardından düşmesinin muhtemel olduğunu düşünüyoruz. Halving sonrasında öngörülen üretim maliyeti 42.000 dolar olacak. Bitcoin üretim maliyeti tarihsel olarak BTC fiyatları için bir alt sınır görevi görmüştür.”

Analistler ayrıca yarılanmanın en büyük etkisinin madencilik şirketleri tarafından hissedileceğini belirterek “Kar etmeyen Bitcoin madencileri Bitcoin ağından çıkarken, halka açık Bitcoin madencileri arasında en yüksek paya sahip Bitcoin madencileri arasındaki hashrate ve konsolidasyonda önemli bir düşüş bekliyoruz. Bu noktada yarılanmanın ardından, bazı BTC madencilik şirketlerinin Latin Amerika veya Afrika gibi düşük enerji maliyetli bölgelere yönelmeleri muhtemeldir.”dedi.

JP Morgan analistleri dün müşterilerine gönderdikleri bir notta ise, Bitcoin’in şimdiye kadar gösterdiği üstün performansının halving sonrası yaşanan tipik rallinin bir kısmının öne çekildiği anlamına gelebileceğini söylemişti.

İlgili Haber  Bitcoin'de Halving Sonrası Ralli Öne Mi Çekildi? JP Morgan'dan Yeni BTC Açıklaması!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail