BitcoinHaberler

Jp Morgan Blockchain Teknolojisini “Uzaya” Taşıyor!

Blockchain teknolojisi büyümeye devam ediyor.

Kripto paralara olan ilgi artmaya devam ederken, blockchain teknolojisi de her gün büyümeye devam ediyor.

Hızlı ve verimli olduğu için hayatın bir çok alanında kullanılan bu teknoloji büyük bankların ödeme sistemlerinden, bazı ülkelerin uzaktan oylama sistemlerine kadar geniş bir yelpazede kulanım alanı buluyor.

Reuters’ın haberine göre, Jp Morgan uzayda kullanılacak blockchain tabanlı ödeme sisteminin testini tamamladı.

Hali hazırda uluslararası ödemelerinde blockchain teknolojisinden faydalanan ve kendi sistemini başka bankaların kullanımına da açan Jp Morgan, dünya etrafında dönen uydular arasında da blockchain tabanlı bir ödeme testi yürütüyordu.

Danimarkalı GomSpace firmasıyla ortak yürütülen projede “nesnelerin interneti” (iot) teknolojisinin ödeme işlemlerine nasıl dahil edilebileceği araştırılıyordu.

Jp Morgan’ın blockchain şirketi Onyx’in CEO’su Umar Farooq’a göre; “uyduların birbirine veri sağlayabilecekleri bir pazar yeri kurmak mümkün.”

Uzayda test yapılmasına ilişkin de açıklama yapan Farooq şunları aktardı;

“Amacımız iot ödemelerini tamamen merkezi olmayan bir şekilde gerçekleştirmekti. Uzaydan daha merkezi olmayan ve dünyadan bağımsız hiçbir yer yok.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu