Kripto HaberleriAnalizJP Morgan'dan Yeni Bitcoin Raporu! "Bu Olay BTC Fiyatını Yükseltecek!"

JP Morgan’dan Yeni Bitcoin Raporu! “Bu Olay BTC Fiyatını Yükseltecek!”

JP Morgan analistleri Bitcoin'de yaklaşan halving olayının BTC fiyatı üzerinde olumlu bir etki oluşturacağını belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto para piyasasına dair analizleriyle dikkat çeken JP Morgan’dan yeni bir rapor geldi.

Coindesk’in haberine göre, son raporunda Bitcoin ve yaklaşan halving etkinliğini ele alan JP Morgan analistleri, 2024 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen halvingin BTC üretim maliyetini ikiye katlayarak yaklaşık 40.000 $’a çıkaracağını ve bu durumun BTC fiyatı üzerinde olumlu bir etki oluşturacağını belirtti.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JP Morgan analistleri raporunda şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin’e yönelik perakende talebin, bir sonraki halving etkinliği öncesinde önümüzdeki yıl boyunca güçlü kalacağını düşünüyoruz.

Perakende talepteki son artış kısmen Bitcoin Ordinals ve BRC-20 tokenlerinin ortya çıkışından kaynaklanıyorken, 2024 Nisan ayındaki halving yaklaşırken perakende yani bireysel yatırımcıların BTC talebinin daha da artmasını bekliyoruz.

Yaklaşan halvingin BTC fiyatına olumlu etki yapmasının nedeninin, tarihsel olarak üretim maliyetinin BTC fiyatı için etkili bir alt sınır görevi görmesidir.”

Tarihsel olarak 2016 ve 2020’de gerçekleşen önceki halving olaylarına da atıf yapan analistler halving olayı gerçekleştikten sonra Bitcoin’de yükseliş eğilimi görüldüğünü ve BTC fiyatının artışının hızlandığını belirtti.

Analistler son olarak kurumsal talebi de ele aldı. Perakende talep artarken kurumsal talebin düştüğüne dikkat çeken analistler “Buna karşılık, artan belirsizlik, dolandırıcılık, artan oynaklık ve 2023 başından bu yana ABD düzenleyici baskısındaki artış nedenleriyle yatırımcıların cesareti kırıldığından, Bitcoin’e yönelik kurumsal talep düşüyor.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay