Kripto HaberleriBlockchainJPMorgan, Blockchain Sektörüne Yeni Bir Yatırım Yaptı!

JPMorgan, Blockchain Sektörüne Yeni Bir Yatırım Yaptı!

Takip et

JPMorgan, Blockchain analiz şirketi TRM Labs’e stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Duyurunun ardından TRM Labs, web sitesindeki yatırımcılar listesinde banka devini de ekledi.

JPMorgan tarafından yapılan yatırımın miktarı henüz açıklanmadı ve iki taraf da şimdilik herhangi bir yorum yapmadı.

JPMorgan, Blockchain Güvenliği Odaklı Şirkete Yatırım Yaptı

TRM, geleneksel finans kurumlarının yanı sıra kripto odaklı işletmeler ve kamu kurumlarının kripto paralar ile ilgili dolandırıcılık ve suçları analiz etmesine ve yönetmesine yardımcı olmak için Blockchain analiz hizmeti sağlıyor.

TRM Labs kurucusu ve CEO’su Esteban Castaño, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Bu yatırım, kripto para ekonomisinin büyümesinin ne denli önemli olduğunu ve bu ekosistemin büyümesinin sürdürülebilir olması için güven ve güvenlik faktörlerinin inşasının önemini gösteriyor. Herkes için daha güvenli bir kripto ekonomisi için çalışırken bize sunulan bu fırsatı değerlendirmek için heyecan duyuyoruz.”

Söz konusu şirket 2017 yılında kurulmuştu ve 2021 yılının Aralık ayında düzenlediği finansman turunda 60 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Söz konusu finansman turuna Tiger Global tarafından öncülük edilmiş ve American Express’ Amex Ventures, Citi Ventures, PayPal Ventures, Visal, Block (eski adı Square Inc.) ve Jump Capital gibi büyük şirketlerden de ilgi görmüştü.

JPMorgan’ın alt şirketlerinden biri olan Onyx’in CEO’su Umar Farooq, yaptığı açıklamasında banka devinin son altı yılı Blockchain teknolojisinin potansiyelini ve uygulanabilirliğini keşfederek geçirdiğini belirtti. Farooq, TRM Labs’in vizyonunun, şirketlerinin uyumlu ve güvenli Blockchain ürünleri yaratma amaçlarıyla örtüştüğünü söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları