Kripto HaberleriBitcoinJPMorgan CEO'sundan Bitcoin (BTC) Hakkında Şoke Eden Açıklamalar Geldi!

JPMorgan CEO’sundan Bitcoin (BTC) Hakkında Şoke Eden Açıklamalar Geldi!

Takip et

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin bugün büyük bankalar ilgili oturumunda JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’a Bitcoin ve Blockchain teknolojisi hakkındaki görüşleri soruldu.

Dimon, Blockchain, akıllı sözleşmeler, Defi vs. söz konusu olduğunda şüpheci olmadığını, bunların fayda gördüğü gerçek şeyler olduğunu söyledi.

JPMorgan CEO’su “Bitcoin ve Kripto Paralar Saadet Zincirinden Başka Bir Şey Değil”

Ancak Dimon, merkeziyetsiz saadet zincirlerinden başka bir şey olmadığını iddia ettiği “kripto tokenler” ve kripto para birimlerine tepki gösterdi ve Bitcoin’i de bu gruba dahil etti.

Dimon, kripto para birimlerini, sahipleri için milyarlarca dolarlık kayıplara neden olan bağlantılı dolandırıcılık ve hacklere dikkat çekerek eleştirdi.

Doğrudan stablecoinler hakkında soru yöneltilen Dimon, uygun şekilde düzenlenmiş bir stablecoinde herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Bunun bir para piyasası fonu gibi ele alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

İlgili Haber
Faiz Kararının Ardından FED Başkanı Jerome Powell Açıklama Yapıyor! İşte Söyledikleri

Şu anda, önümüzdeki haftalarda veya ay içinde Komite tarafından açıklanması gereken stabilcoin düzenlemesine ilişkin çalışmalarda mevzuatlar bulunmaktadır.

ABD’nin önde gelen bankalarının başkanları Çarşamba günü yaptıkları açıklamada kripto para madencilerini finanse etmek gibi bir planlarının olmadığını söylemişti.

Bitcoin fiyatlarının düşmesi ve enerji fiyatlarının hızla yükselmesi nedeniyle bu yıl BTC madencileri için sermaye toplamak zorlaştı. Madenciler yaratıcı olmak zorunda kalırken, çeşitli şirketler madenciler için boşluğu doldurmaya çalışıyor.

Örneğin merkeziyetsiz finans (DeFi) firması Maple Finance, Kuzey Amerika ve Avustralya’daki orta ölçekli BTC madencileri için 300 milyon dolarlık bir kredi havuzu başlatmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Resimdeki adamsa şaşmam. Geçen yüzyılın kafası bu kadar görebilir. Geçmişte çok iyi bildiği iş artık tarih oluyor. Bu da zaten yakında emekli ve sonra da tarih olur.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları