BitcoinEthereum

JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Yerine Bu Altcoini Biriktiriyor!

JPMorgan'dan çarpıcı kurumsal yatırımcı analizi.

Özellikle Ethereum’un DeFi ve NFT ile iyice popülerleşmesiyle beraber son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan bir soru var: Bitcoin mi Ethereum mu?

Özellikle yatırımcılar tarafından sıklıkla sorulan bu soru, kurumsal yatırımcılar tarafından da tartışılmaya başlanmış gibi görünüyor. Goldman Sach gibi bankalar son zamanda Bitcoin’in yoğun enerji tüketimine atıfta bulunarak küçümseyici bir tavır izlemesi, aslında kurumsalların yönünü başka coinlere döndüğünün habercisi niteliğindeydi.

Tam da bu noktada bir araştırma yapan JPMorgan, Ethereum’un kurumsallar tarafından Bitcoin’den daha fazla tercih edildiğini dile getirdi. CME vadeli işlemlerini yakın incelemeye alan JPMorgan analistleri, BTC’deki zayıflamanın Temmuz ayından beri başladığını ifade ederek kurumsalların Ethereum’a kaydığına dikkat çekti.

Özellikle Ethereum’un Bitcoin’den çok daha fazla kullanım alanı olduğunu ve değer saklama deposu olarak BTC’den çok daha komplike olduğunu ifade eden analistler, kurumsalların da bu sebeplerden dolayı ETH’ye kaymaya başladığı ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Ethereum kurucusu Vitalik Butrerin, “Bitcoin’i bir hesap makinesi ETH’yi de bir cep telefonu olarak düşünebilirsiniz. Bitcoin tek bir şeyi çok iyi yapar ama cep telefonu ile her şeyi yapabilirsiniz” örneğini vererek ETH’nin BTC’den ne gibi farklarla ayrıştığının altını çizmişti.

Şimdi de aynı örneklerden yola çıkarak Goldman Sach gibi kurumsalların Ethereum’a kaydığını belirten JPMorgan analistleri, bunun fiyat performansı olarak ayrışımını da önümüzdeki süreçte göreceğimize inanıyor.

İlgili Haber
Ethereum Balinaları Zararda mı? Karlılık Oranı Son 1 Ayın En Düşük Seviyesinde!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu