AnalizTRON

Justin Sun TRON’u Yüceltecek Tweetler Atmaya Devam Ediyor: Peki TRX’de Önemli Seviyeler Neler?

Justin Sun, twitterda ilginç bir PR çalışması yürütmeye çalıştı.

Her yerde kripto paraların konuşulduğu şu son günlerde, birçok varlık sahibi reklam yaparak yeni yatırımcıları kendi coinlerine çekmeye çalışıyor. Bu yatırımcılardan birisi olan Tron (TRX) CEO’su Justin Sun, twitter üzerinde bir benzetmeyle birlikte sahibi olduğu Tron’un reklamını yapmaya çalıştı.

Dijital Petrol Benzetmesi

Daha önce de birçok kez tartışmalı sözlerle gündeme gelen Sun, bu sefer Bitcoin’i dijital bir altın’a benzetirken CEO’su olduğu coini de işin içine katarak Tron’u dijital petrol’e benzettiği bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımına özellikle Bitcoin hashtag’i ekleyen CEO, tweetinin büyük bir kitle tarafından görülmesini sağlamak istedi ve istediği gibi oldu. Ancak paylaşımın altında birçok kötü yorum yer aldı. Bunlardan birisi, Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı olan Jason A Williams’ın Tron’u dijital dolandırıcılığa benzetmesi oldu. Williams, TRON’u scam bir proje olarak değerlendirdi.

Tron (TRX) Fiyat Analizi

Çinli girişimci Justin Sun tarafından geliştirilen kripto para birimi olan Tron (TRX), kripto paralar arasında 2 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 16. sırada bulunuyor.

Yayın saati itibariyle 0.30 dolar üzerinden işlem gören TRX’e günlük grafik üzerinde uygulanan fibonacci düzeltmesine göre, direnç seviyeleri olarak ilk başta 0.0311 dolar seviyesi görülürken önemli bir direnç alanı olarak 0.033 – 0.357 dolar aralığı fiyatı karşılıyor.

Destek seviyelerinin başında, son günlerde altına iğne atılsa da üzerinde mum kapanışları yapılan 0.0292 dolar seviyesi geliyor. Ardından sırasıyla 0.2685 ve 0.023 dolar seviyeleri günlük grafikte takip edilebilir destek seviyeleridir.

Tron (TRX) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yayın saati itibariyle TRX, 4 saatlik grafikte direnç alanı olan ve 0.306 – 0.31 dolar gibi %1.3’lük bir aralığa denk gelen yeşil alanı geçmek için mücadele ediyor. Geçememesi ve sarı trend çizgisinin altına düşmesi halinde 0.276 – 0.0282 dolar aralığı önemli bir destek alanı olarak fiyatı karşılayacaktır. Fiyatın sarı trend çizgileri arasında yukarı yönlü hareketi devam eder ve yeşil alan geçilirse, üstteki trend çizgisine ve hatta 0.0334 dolar direncine doğru bir hareket görülebilir.

Tron (TRX) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Son olarak bir saatlik grafiği takip eden yatırımcılar için fibonacci düzeltmesi uygulandığında, TRX fiyatının önemli bir direnç alanı olan ve golden pocket yani altın orana denk gelen 0.0375 – 0.031 dolar aralığına yaptığı ziyaretler ve o aralıktan reddedilişi görülüyor. Bu alanın geçilmesi durumunda grafikteki direnç seviyeleri takip edilebilir seviyeler olacaktır.

Tron (TRX) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu